Vijenac žive krunice

Diljem katoličkog svijeta poznata je i raširena i druga kruničarska zajednica koju vode Dominikanci: "Živa krunica". To je društvo molitelja, koji se skupljaju u Vijenac od dvadeset osoba i među sobom dijele dvadeset otajstava Gospine krunice. Obvezuju se da će svakog dana izmoliti određenu deseticu: to jest Očenaš, 10 Zdravomarija i Slava Ocu, razmatrajući svoje otajstvo krunice.

Na taj način jedan Vijenac izmoli svakog dana sva otajstva Gospine krunice: radosnu, svjetlosnu, žalosnu i slavnu. Svrha ove zajednice jest krunicom slaviti Boga, častiti blaženu Djevicu Mariju i moliti blagoslov Crkvi te primati nova nadahnuća za kršćanski život i produbljenje zajedništva među moliteljima Društva. Zato se neka Društva sastaju jednom mjesečno i tom prilikom izmijene "molitvene sličice" (otajstva) za naredni mjesec, a kako svima to nije moguće ostvariti, neki su se dogovorili "na početku" da će članovi Vijenca narednog mjeseca molitveno za jedno otajstvo ići naprijed.

dominikanci.hr

Susret zajednice svakog 10. u mjesecu, sat vremena prije večernje mise.

18:30 večernja misa

(osim ponedjeljka)