12. nedjelja kroz godinu

23. lipnja 2019.

12. nedjelja kroz godinu
  1. Na sastanku predstavnika Župnih pastoralnih vijeća našega Maksimirsko-trnjanskoga dekanata, održanog u ponedjeljak, 17. lipnja, gospođa Lili Gracin izabrana je za člana prvog saziva Nadbiskupijskog pastoralnog vijeća, koje je ove godine ustanovljeno kao plod Druge sinode naše Nadbiskupije. Čestitamo i preporučujemo u molitve!

2. Hvala svima koji su pomogli u organizaciji tijelovske procesije. Svake godine je sve ljepša, iako još imamo puno toga za naučiti. Neka bude Bogu na proslavu!

3. Povodom Dana državnosti Republike Hrvatske, u utorak, 25. lipnja, pozivamo vas u 10,30 sati, u crkvu sv. Marka na sv. misu za domovinu. Klub veterana 148. br HV-a poziva u 12 sati na Medvedgrad, pred Oltar hrvatske domovine da zajedno odamo počast svima koji su život dali za domovinu Hrvatsku.

4. Ovoga tjedna tri župe našega dekanata slave svetkovine: u petak Srce Isusovo, Palmotićeva, a u subotu Srce Marijino, Jordanovac, i Sv. Petar, Vlaška. Svi ste pozvani!

5. U subotu, 29. lipnja, slavimo svetkovinu apostolskih prvaka, Sv. Petra i Pavla. Mise su u 9 i 18,30 sati, u školi. Na taj se blagdan prikuplja tzv. „Petrov novčić“, novčani dar za potrebe Svetog Oca.

6. Svima koji odlaze iz Zagreba zbog godišnjih odmora želimo odmor za tijelo i okrjepu za dušu! Pronađite vremena za duhovne vježbe ili duhovnu obnovu. Sjetite se Isusovih riječi: Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti (Mt 11, 28).

7. LJETNI RASPORED

od 23. lipnja do 24. kolovoza

Mise:
    od utorka do subote u 18,30 sati,
    nedjeljom u 9 i u 18,30 sati.

Župni ured:
    od utorka do petka nakon mise.

Euharistijsko klanjanje:
    četvrtkom od 19 do 19,30 sati.

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.