13. nedjelja kroz godinu

30. lipnja 2019.

13. nedjelja kroz godinu
  1. Prema odredbi Nadbiskupskog duhov-nog stola, danas se u svim crkvama Zagrebačke nadbiskupije prikuplja tzv. „Petrov novčić“, novčani dar za potrebe Svetog Oca. Hvala svima!

2. Pred nama je prvi petak u mjesecu. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti svete sakramente, te slavimo misu za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Nakon mise bit će cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava u subotu u 8 sati.

3. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

4. Na prvu nedjelju u mjesecu, svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

5. Katolička karizmatska Obnova u Duhu Svetom poziva i ove godine na tridesetodnevnicu za hrvatski narod i za našu domovinu Hrvatsku uoči Dana domovinske zahvalnosti. Tridesetodnevnica započinje u subotu, 6. srpnja, a završava u nedjelju, 4. kolovoza.
    Više informacija na plakatu, pred ulazom u školu.

6. Iz župnih matica! Do 30. lipnja ove godine u Župi je bilo: 12 krštenih (2018.: 14), 3 crkveno vjenčanih (2018.: 0), 35 crkveno pokopanih, od čega 7 sa sakramentima umirućih (2018.: 25/4).

7. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Ivica NAĐ KANAS iz Zagreba (sin Ivana i Terezije dj. Miškarević), rkt. i
    Tanja Marija NAĐ KANAS dj. Kaurin iz Zagreba (kći Joze i Mire dj. Topalović), rkt.

8. Svima koji odlaze iz Zagreba zbog godišnjih odmora želimo odmor za tijelo i okrjepu za dušu! Pronađite vremena za duhovne vježbe ili duhovnu obnovu. Sjetite se Isusovih riječi: Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti (Mt 11, 28).

9. LJETNI RASPORED
    od 23. lipnja do 24. kolovoza

Mise:
    od utorka do subote u 18,30 sati,
    nedjeljom u 9 i u 18,30 sati.

Župni ured:
    od utorka do petka nakon mise.

Euharistijsko klanjanje:
    četvrtkom od 19 do 19,30 sati.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"