Župne obavijesti: 25. kolovoza 2013. (21. ned. kroz god.)

24. kolovoza 2013.

Ljetni raspored nedjeljnih misa: u 10 i 19 sati.
Župni ured još ovoga tjedna radi prema ljetnom uredovnom vremenu: od utorka do petka, od 18 do 18,45 sati.
Euharistijsko klanjanje tijekom ljeta je četvrtkom od 18 do 19 sati.
U subotu, 31. kolovoza, hodočastimo u svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbreg, na proslavu 500. obljetnice proglašenja tog svetišta. Polazak je u 7,30 sati ispred škole. Cijena puta iznosi 70 kuna. Još ima nekoliko mjesta u autobusu.
Od 7. do 9. rujna 2013. održava se 282. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu pod geslom „Učvršćeni vjerom, kako smo poučeni!“. Ujedno je to i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije.
Za mlade koji će u subotu, 7. rujna, krenuti u Mariju Bistricu bit će organiziran poseban hodočasnički vlak koji će krenuti u 7,20 sati s Glavnog kolodvora u Zagrebu, gdje bi mladi trebali biti u 7,15 sati. Zajednički polazak iz Župe je u 6,45 sati, s autobusne stanice ispred škole. Prijave se primaju do subote, 31. kolovoza, na e-mail: mateja.klapan@gmail.com. Cijena hodočašća po osobi iznosi 60 kuna.
Pješaci koji hodočaste na Mariju Bistricu kreću u subotu, 7. rujna, u 8,30 sati od Tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati.
Polazak autobusa na Mariju Bistricu, u nedjelju, 8. rujna, bit će ispred škole u 7 sati. Cijena karte iznosi 50 kuna. Sv. misa toga dana u našoj župi je u 19 sati.
U subotu, 28. rujna, u pulskoj areni bit će beatifikacija mučenika Miroslava Bulešića. Više informacija o novom blaženiku i samom slavlju potražite na: www.miroslavbulesic.hr. Prijave zainteresiranih za odlazak na slavlje primaju se u Župnom uredu.
Ženidbu namjeravaju sklopiti: (1) Mario Dorotić iz Zagreba (sin Dragutina i Ðurđice, dj. Topol), rkt. i Katarina Sović iz Zagreba (kći Ivice i Ane, dj. Nakić Alfirević), rkt.; (2) Denis Bognar iz Zagreba (sin Miroslava i Danice, dj. Kaurić), rkt. i Martina Ursa iz Zagreba – Dubrave (kći Joze i Marijane, dj

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje