2. korizmena nedjelja

1. ožujka 2015.

2. korizmena nedjelja
  1. Na prvu nedjelju u mjesecu molimo za duhovna zvanja.
  2. Danas je novi susret djece školske dobi u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!
  3. Pozivamo sve zainteresirane župljane na filmsku večer koja će se održati u ponedjeljak, 2. ožujka, u 19 sati u dvorani Pastoralnog centra. Gledat ćemo film "Misija", višestruko nagrađivanu priču o isusovačkim misionarima u 18. stoljeću u Južnoj Americi. Radujemo se vašem dolasku!
  4. U organizaciji Povjerenstva za župnu katehezu ponovno će se održati Molitveni susreti s roditeljima:
    • s roditeljima prvopričesnika u srijedu, 4. ožujka, u 19,30 sati,
    • s roditeljima krizmanika u četvrtak, 5. ožujka, u 19,30 sati.
  5. Zajednica mladih na svojim susretima, srijedom u 20,30 sati, obrađuje crkvene naučitelje – uzore evangelizacije. Ovog tjedna tema je: „Sveti Ivan od Križa – mistički naučitelj.“ Veselimo se vašem dolasku!
  6. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.
  7. Pred nama je prvi petak u mjesecu, šesti u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana svećenik pohađa bolesnike, a koji to žele, neka se jave u Župni ured.
  8. Križni put molimo u korizmi petkom i nedjeljom 18 sati.
  9. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.
  10. Kao pripravu za Stepinčevu kanonizaciju Zagrebačka nadbiskupija organizira molitveni hod s moćnikom bl. Alojzija Stepinca kroz sve Župe tijekom ove godine. Blaženikove Moći bit će u našoj Župi u subotu, 14. ožujka. Prigodni duhovni program odvijat će se cijelog dana u našoj kapeli.
  11. U subotu, 21. ožujka, organiziramo hodoašće u Krašić. Polazak je u 7 sati, a cijena od 120 kn uključuje i ručak.
  12. Započele su prijave za Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji, koji će se održati na Trsatu, u nedjelju, 19. travnja ove godine. Polazak autobusa je u 6 sati, a cijena karte 100 kuna.
    Tražimo donatore koji bi sufinancirali troškove prijevoza, kako bi na susretu mogle sudjelovati i obitelji slabijeg imovnog stanja. Prijave traju do 31. ožujka.
  13. Naša Župa organizira hodočašće u Svetu Zemlju, od 26. svibnja do 2. lipnja 2015. Cijena je 1400 USD. Još ima nekoliko mjesta. Prijave uz akontaciju od 300 USD i kopiju putovnice. Putovnica treba biti važeća najmanje 6 mjeseci od dana putovanja. Viza nije potrebna. Sve ostale obavijesti o putovanju: marijan.tunic@gmail.com

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale