2. nedjelja došašća

6. prosinca 2015.

2. nedjelja došašća
  1. Danas je susret djece školske dobi, od 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

2. Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornica! Na početku zornice molimo jutarnju iz Božanskog časoslova.
    Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

3. Kateheze za odrasle vjernike održavaju se srijedom nakon mise.

4. Zajednica mladih sljedeće srijede ima terensku nastavu. Prijavite se na adresu: lucijaklapan@gmail.com!

5. Kateheze za katekumene održavaju se četvrtkom nakon večernje mise.

6. Svakog 10. u mjesecu slavimo misu na čast bl. Alojziju Stepincu. Nakon zornice imat ćemo euharistijsko klanjanje za kanonizaciju kardinala Stepinca. Nakon klanjanja održat će se mjesečni susret molitelja žive krunice. Euharistijsko klanjanje također je i u 17 sati, a susret kruničara bit će i nakon večernje mise.

7. Betlehemsko svjetlo dolazi u našu Župu sljedeće nedjelje, u 18,30 sati, a od ponedjeljka, 14. prosinca, bit će u Pastoralnom centru. Ponesite svoje svijeće!

8. Otvaranje Jubileja milosrđa u Zagrebačkoj nadbiskupiji

Otvaranjem Svetih vrata, Vrata milosrđa na bazilici sv. Petra u Vatikanu, koja će na svetkovinu Bezgrešnoga začeća Blažene Djevice Marije 8. prosinca 2015. godine otvoriti Sveti Otac papa Franjo, započet će Sveta godina milosrđa.
    Na Treću nedjelju došašća, 13. prosinca, Vrata milosrđa će, po Papinoj želji, biti otvorena u partikularnim Crkvama posebnim obredom i slavljima u katedralama diljem svijeta. Te će nedjelje i u zagrebačkoj prvostolnici biti otvoren Jubilej milosrđa euharistijskim slavljem, koje će u 10 sati u zajedništvu s pomoćnim zagrebačkim biskupima i svećenicima Zagrebačke nadbiskupije predvoditi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.
    Slavlje će započeti postajnom liturgijom u vanjskom atriju Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa nakon čega će se procesija uputiti prema ulazu u katedralu, gdje će biti sam obred otvaranja Vrata, te euharistijsko slavlje.

9. Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 18. prosinca, od 9 do 12 sati.

10. Velika božićna ispovijed

djece, mladih i odraslih bit će u subotu, 19. prosinca, u 16,30 sati, u školi.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.