2. nedjelja došašća

8. prosinca 2019.

2. nedjelja došašća
  1. Na drugu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za sve naše obitelji.

2. U došašću svakog jutra u 6 sati u kapeli slavimo mise zornice. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornice.

3. Biblijska zajednica okuplja se ponedjeljkom od 19 sati.

4. Mjesečni susret molitelja žive krunice bit će u utorak, nakon zornice.

5. U utorak, 10. prosinca, u 18 sati, zagrebački će nadbiskup u katedrali slaviti sv. misu za Domovinu i pokojnog prvog predsjednika RH-a dr. Franju Tuđmana, o dvadesetoj obljetnici njegove smrti. Zahvalimo i pomolimo se!

6. Vjeronauk za mlade (do 23 godine) održava se utorkom od 20,30 sati.

7. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

8. Euharistijsko klanjanje u došašću je četvrtkom nakon zornice i od 17 sati.

9. BOŽIĆNA ISPOVIJED bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 13. prosinca.

POKORNIČKO BOGOSLUŽJE i ispovijed za mlade i odrasle bit će u subotu, 14. prosinca, u 9 sati, u školi.

Kajem se od svega srca što sam uvrijedio Boga najveće i najmilije dobro. Mrzim na sve svoje grijehe i čvrsto odlučujem da ću se popraviti i da neću više griješiti.

Bože, dobri Oče, žao mi je za sve zlo što ga učinih i dobro koje propustih. Iskreno ću se truditi da budem bolji. Pomozi mi da živim u tvome svjetlu i radosti.

Raspeti moj Isuse, iz ljubavi prema tebi kajem se za sve svoje grijehe i čvrsto obećajem da ću se grijeha i napasti čuvati.

10. Mjesečni susret Schönstattske obitelji bit će u subotu, 14. prosinca, nakon večernje liturgije kvatri.

11. Novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati, u Pastoralnom centru.

12. Betlehemsko svjetlo dolazi u našu Župu sljedeće nedjelje, u 18,30 sati, a od ponedjeljka, 16. prosinca, bit će u Pastoralnom centru. Ponesite svijeće!

13. Mise na Badnjak: zornica u 6 sati, misa bdjenja u 20 sati i polnoćka u 24 sata.
    Na Božić i Štefanje: misa zornica u 9 i danja misa u 11 sati.

14. Kako bismo Božić dočekali u još ljepše uređenom školskom predvorju, prikupljamo sredstva za nabavku novih zavjesa. Hvala svim darovateljima!

15. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Denis BREČIĆ iz Zagreba (sin Željka i Ivne dj. Vučemilo), rkt. i
    Tea ČERKEZ iz Zagreba (kći Josipa i Svjetlane dj. Drezga), rkt.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.