2. nedjelja kroz godinu

15. siječnja 2017.

2. nedjelja kroz godinu
  1. U povodu 25. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske kardinal Josip Bozanić danas predvodi euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali, s početkom u 10 sati.

2. Oni župljani koji se nisu ranije prijavili ili nisu bili kod kuće na dan blagoslova obitelji, mogu se javiti za naknadni termin blagoslova, u subotu, 21. siječnja.
    Blagoslov započinje u 10 sati, a završava oko 18 sati.

3. Od sutra se nastavlja župna kateheza za prvopričesnike i krizmanike.

4. Župni ured je otvoren od utorka do petka, od 17 do 17,45 sati.

5. Zajednica mladih poziva vas na novi ciklus kateheza i susreta, srijedom u 20 sati. Veselimo se vašem dolasku!

6. Dođite na euharistijsko klanjanje četvrtkom, od 17 do 18 sati.

7. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u subotu, 21. siječnja, nakon mise u 18 sati.

8. Proba Dječjeg zbora je subotom u 14 sati. Uključite djecu koja vole pjevati ili znaju nešto svirati. Zbor mladih i Mješoviti zbor trajno su otvoreni novim članovima. Pridružite se i učinite nešto lijepo Isusu za ljubav!

9. Molitvena osmina za jedinstvo kršćana

U okviru Molitvene osmine za jedinstvo kršćana koja se ove godine održava pod geslom „Pomirenje – ljubav nas Kristova obuzima" (usp. 2Kor 5, 14-20) od 18. do 25. siječnja, održat će se 33. ekumenski hod po crkvama grada Zagreba.
    Domaćin prve postaje u srijedu 18. siječnja u 19 sati bit će Katolička Crkva, a molitva će se održati u rimokatoličkoj Župi sv. Petra, u Vlaškoj 93. U četvrtak 19. siječnja također u 19 sati molitva će se održati u prostoru Reformirane crkve Zagreb, Našička 20 (Staglišće).
    Središnje ekumensko slavlje održat će se u nedjelju 22. siječnja u 19 sati u Baptističkoj Crkvi u Radićevoj 30.
    U ponedjeljak, 23. siječnja, u 19 sati molitva će biti u sabornom hramu Preobraženja Gospodnjega na Cvjetnom trgu, a domaćin će biti Srpska pravoslavna Crkva. Posljednja postaja ekumenskog hoda bit će u srijedu, 25. siječnja, u grkokatoličkoj konkatedrali, Ćirilometodska 1, u 19 sati.
    Priručnik za Molitvu za jedinstvo kršćana u molitvenoj osmini i tijekom cijele 2017. godine, koji je u hrvatskom prijevodu objavilo Vijeće HBK-a za ekumenizam i dijalog i izdavačka kuća Kršćanska sadašnjost, u tiskanom obliku može se nabaviti u knjižarama Kršćanske sadašnjosti, a u elektroničkom obliku dostupan je na i našoj web stranici.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"