2. nedjelja po Božiću

3. siječnja 2016.

2. nedjelja po Božiću
  1. Blagoslov obitelji odvija se prema objavljenom rasporedu. Uz župnika Antuna Vukmanića, do 5. siječnja će blagoslivljati đakon p. Zdravko Jelušić, iz Palmotićeve, a od Tri kralja pomoći će župnici Župe Šanci Savica vlč. Piotr Maj i vlč. Pšemek Palmowski, te trajni đakoni Božo Šutalo i Ivan Markulin.
    Blagoslov započinje svagdanom u 11 sati, u nedjelju i na Tri kralja u 14 sati, a završava najkasnije u 21 sat.
    Sve ostale informacije potražite na zasebnom listiću s Rasporedom blagoslova.

2. Oni župljani koji se nisu ranije prijavili ili nisu bili kod kuće na dan blagoslova obitelji mogu se javiti za naknadni termin blagoslova, u subotu, 9. ili 16. siječnja.

3. Do 10. siječnja misa je svakog dana u školi.

4. Župni ured je otvoren od utorka do petka, od 16,30 do 17,30 sati.

5. Blagoslov vode uoči Bogojavljenja bit će na večernjoj misi, 5. siječnja. Ponesite sa sobom od kuće malo soli i bocu s vodom.

6. Na Bogojavljenje ili Tri kralja, 6. siječnja, mise su u 9 i 11 sati.

7. Za vrijeme blagoslova obitelji nema euharistijskog klanjanja.

8. Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se u subotu, 9. siječnja, nakon mise u školi. Pozivamo i druge župljane koji su spremni dnevno izmoliti jednu deseticu krunice za izgradnju naše Župne crkve da se pridruže ovom „Vijencu žive krunice“ i dođu na susret.

9. U nedjelju nakon Bogojavljenja slavimo blagdan Krštenja Gospodinova. Tom nedjeljom završava Božićno vrijeme, a ujedno započinje Vrijeme kroz godinu. Nakon te nedjelje možete raskititi borove.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.