21. nedjelja kroz godinu

21. kolovoza 2016.

21. nedjelja kroz godinu
  1. U utorak, 9. kolovoza, izdana je Lokacijska dozvola za uređenje parka i izgradnju crkve bl. Alojzija Stepinca. U osobnim i zajedničkim molitvama zahvaljujemo na tome i molimo Gospodina da ova Lokacijska dozvola što prije postane pravomoćna.

2.  Od danas se nastavlja redoviti raspored nedjeljnih misa: u 9, 11 i 19 sati.

3.  U subotu, 3. rujna, hodočastimo u svetište Krvi Kristove u Ludbreg. Polazak je u 7 sati, ispred škole, a cijena 70 kuna.

4.  Od 10. do 12. rujna održava se 285. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu, pod geslom: „Marijo, Majko milosrđa, prati nas na putu II. sinode Crkve zagrebačke“. Iz poziva naših biskupa:

U ovoj svetoj godini svoje korake i svoje molitve usmjeravamo Mariji, Majci milosrđa. Molimo njezin zagovor da Bog svojim milosrdnim djelovanjem prati jedan od najvažnijih događaja, II. sinodu Zagrebačke nadbiskupije, koju ćemo svečano započeti na svetkovinu Bezgrešnog začeća; da Gospodin milosrdno pogleda na naše molitve i bl. Alojzija Stepinca cijelom svijetu pokaže u ljepoti svetosti. Molimo je da nas prati svojim zagovorom kako bi Božje milosrđe dotaklo naša srca, naše savjesti i naše živote; da milosrdno pogleda na Hrvatski narod i Domovinu i providi nas časnim ljudima koji će nesebičnim i zauzetim radom graditi temelje bolje budućnosti.
  5. Pješaci kreću u subotu, 10. rujna, u 8,30 sati od tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati. U 18,30 sati kreće ulazna procesija od kapele sv. Ladislava, a u 20 sati je Služba svjetla.

6. Autobus polazi u nedjelju, 11. rujna, u 7 sati ispred škole. Karte po cijeni od 50 kuna možete nabaviti u Župnom uredu.

7. Hodočasnički program na Mariji Bistrici započinje pobožnošću Križnog puta u 9 sati, u 11 sati kreće zavjetna procesija od kapele „Ave Maria“, a svečanu misu u 11,30 sati predvodi naš Nadbiskup.
    Te je nedjelje u našoj Župi misa samo u 19 sati.

8. U ponedjeljak, 12. rujna, u 19 sati je u zagrebačkoj katedrali misa zahvalnica i završetak hodočašća.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.