21. nedjelja kroz godinu

27. kolovoza 2017.

21. nedjelja kroz godinu
  1. Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, a misu slavimo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Toga dana svećenici posjećuju bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se do četvrtka jave u Župni ured.

2. U subotu, 2. rujna, hodočastimo u svetište Krvi Kristove u Ludbreg. Polazak je u 7 sati ispred Pastoralnog centra, a cijena 70 kuna.

3. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

4. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

5. Od 9. do 11. rujna održava se 286. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu pod geslom: „S Marijom i Josipom hodimo u novosti života“.

6. Pješaci kreću u subotu, 9. rujna, u 8,30 sati od tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati. U 18,30 sati kreće ulazna procesija, a u 20 sati je Služba svjetla.

7. Autobus polazi u nedjelju, 10. rujna, u 7 sati ispred Pastoralnog centra, a cijena 50 kuna.
    Te je nedjelje u našoj Župi misa samo u 18,30 sati.

8. Pozivamo vas na Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije na Mariju Bistricu, 9. i 10. rujna. Hodočasnički vlak kreće 9. rujna u 7,20 sati s Glavnog kolodvora prema Konjščini.
    Cijena je 70 kn. Prijave kod župnih animatora: lucijaklapan@gmail.com i marijana.tumpic@gmail.com.

9. Misa zahvalnica i završetak hodočašća bit će 11. rujna, u 19 sati, u katedrali.

10. Iz poziva naših biskupa:
    Pred nama su završna zasjedanja II. sinode Zagrebačke nadbiskupije, tog velikog duhovskog gibanja i traženja novih putova naviještanja i življenja Evanđelja, kako bismo svi zajedno hodili u novosti života, toliko potrebnoj Crkvi i narodu.
    U godini Sv. Josipa, zaručnika Blažene Djevice, proglašenoj o 330. obljetnici njegova izbora za zaštitnika domovine Hrvatske, molitvama se utječemo tom skromnom čovjeku, ali moćnom zaštitniku, da sačuva hrvatske obitelji i narod od moralnog i fizičkog rasula, da povrati izgubljeno povjerenje i međusobno poštovanje koje je temelj svake dobrobiti.
    Bez sumnje, svaki od nas dolazi pred Mariju, našu nebesku Majku, noseći vlastite potrebe, radosti i tjeskobe, tražeći milost za ovaj čas, utjehu duše i pomoć u nevolji. Kao građani i vjernici našega glavnoga grada Zagreba, u svojim molitvama nosimo i svoj grad, njegove potrebe i njegovu budućnost.

Najave

1. DUHOVNE VJEŽBE ZA LAIKE
    Zajednica Injigo organizira ignacijanske duhovne vježbe u svakodnevnom životu od 30 tjedana (DV). Duhovne vježbe 2017./18. započinju 16. listopada 2017. Upis traje do 15. rujna 2017.
    Pri upisu je potrebno uplatiti naknadu od 100 kn (PDV uključen) na sljedeći račun Zagrebačke banke: Marignacija d.o.o., IBAN: HR2823600001102418737, svrha uplate: administrativna podrška organiziranju Programa Injigo.

Sudionici
    se mogu prijaviti:

Iz knjižice sv. Ignacija „Duhovne vježbe“:

• Ljubav je ta koja od mene traži da vodim brigu o samom sebi.
    • Kad učim, pripravljam se da drugima ubuduće djelotvornije služim.
    • Da bih druge potakao na kršćanski život, najprije ga ja sam trebam posjedovati.

2. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom rujna prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

3. U srijedu, 6. rujna, održat će se 22. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 18,30 sati.

4. Do 8. rujna Župni ured otvoren je po ljetnom rasporedu. Od 12. rujna ured će biti otvoren od 17 do 18 sati.

5. Roditeljski sastanak za učenike 3. razreda OŠ održat će se u četvrtak, 14. rujna, u 19 sati, u Pastoralnom centru.

6. Roditeljski sastanak za učenike 8. razreda OŠ održat će se u četvrtak, 14. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.

7. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

8. U nedjelju, 17. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske godine.

9. Župni Caritas najavljuje tradicionalnu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane, od 21. do 24. rujna. Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje!

20:30 zajednica mladih

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.