Dajmo Božiću mir!

8. prosinca 2007.

Mladi naše župe su se u subotu 8. prosinca 2007. priključili akciji "Dajmo Božiću mir" koju organizira Povjerenstvo za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije.

Tu su akciju mladi pokrenuli kako bi pomogli potrebnim obiteljima, bolesnima, starcima i djeci u bolnicama na području svojih župnih zajednica i tako se među sobom više zbližili. Mladi u svojim župama izrađuju raznovrsne rukotvorine, npr. čestitke, jaslice, ukrase za bor i kolače, koje prodaju na prigodnom sajmu svake subote ispred zagrebačke katedrale.Osim toga može se i okrijepiti kuhanim vinom i čajem. Sav prihod namijenjen je za siromašne obitelji koje će mladi darivati u ovo predbožićno vrijeme.

Pjevanjem adventskih pjesama sudjeluju dječji zborovi i zborovi mladih, ali i svi oni koji se žele pridružiti toj akciji.Osim humanitarne, akcija ima i duhovnu dimenziju kojoj je cilj mlade pripremiti za Božić. Taj dio akcije odvija se na Gornjem Gradu u crkvi sv. Katarine; započinje sv. misom u 19,30, nakon koje je euharistijsko klanjanje.

Svake adventske nedjelje mladi odlaze u obitelji, bolnice ili domove, donoseći adventsko svjetlo, zajedno s ljudima mole i predaju im prikupljenu pomoć kao dar.

Naša je župa sudjelovala u onome što nam najbolje ide, a to je pečenje kolača. Smile Tijekom petka se u župnom uredu skupilo mnogo kolača koje su mladi na vjeronauku zapakirali u kutijice. Svakoj smo kutijici pridružili i prigodnu porukicu s mudrom izrekom i naljepnicu s našim zaštitnikom. U subotu smo uz pjesmu i šarm prodali sve kolače.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali na bilo koji način u toj akciji (a bilo ih je puno). Smile

Svi oni koji su propustili pakiranje kolača u petak i sam događaj u subotu, slike mogu pogledati u galeriji (Dajmo Božiću mir, Dajmo Božiću mir - ispred katedrale, Dajmo Božiću mir - pakiranje kolača).

Žaneta Aido & Nikolina Švenda

TAGOVI: došašće

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.