24. kroz godinu

13. rujna 2015.

24. kroz godinu
  1. Prošle je nedjelje za sudjelovanje naše ekipe u Katoličkoj malonogometnoj ligi (KMNL) prikupljeno 2144 kune. Hvala svima! Pratimo ih molitvom!

2. Jučer je započelo 284. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu, pod geslom „Marijo, ne odbij nam molbe u potrebama našim“.

Radi sudjelovanja na ovom hodočašću danas je u našoj Župi misa samo u 19 sati!!!

Hodočašće završava Misom zahvalnicom u katedrali, u ponedjeljak, 14. rujna, u 19 sati.

3. Sutra, na blagdan Uzvišenja svetog Križa, misa je u našoj Župi u 7 sati, u kapeli Pastoralnog centra.

4. Od 15. rujna večernje mise bit će u 18,30 sati.

5. Od 15. rujna Župni ured bit će otvoren od 17 do 18 sati.

6. Prvi susret zajednice mladih u novoj pastoralnoj godini bit će ove srijede, 16. rujna, u 20 sati u Pastoralnom centru.
    U novu pastoralnu godinu ulazimo s ciklusom: ''Isusove prispodobe''. Tema prvog susreta bit će: ''Uvod u Isusove prispodobe i prispodoba o žitu i kukolju.''
    Pozivamo sve mlade da se aktivnije uključe u život svoje Župne zajednice. Veselimo se vašem dolasku!

7. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u Župi Krista Kralja, u srijedu, 16. rujna, a u našoj Župi u subotu, 19. rujna, nakon mise u 18,30 sati.

8. U nedjelju, 20. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu, roditelje i školske djelatnike na svečani Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske godine.

9. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na večernju misu.

10. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici, kao i one koji su samo kršteni, a žele primiti sakramente pričesti i krizme, da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

11. Župni Caritas najavljuje akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane od 24. do 27. rujna. Pripremna sjednica bit će u srijedu, 16. rujna, a započinje s misom. Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje!

12. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Mario VRKLJAN iz Zagreba (sin Franje i Ivke dj. Čondrić), rkt. i Marina CERANAC iz Bogdanovaca (kći Dominka i Ljubice dj. Hajduković), rkt.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.