25. nedjelja kroz godinu

18. rujna 2016.

25. nedjelja kroz godinu
  1. Po isteku žalbenog roka, o crkvi i parku odlučuje Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja, koje se u zakonskom roku treba očitovati. Zahvaljujemo Gospodinu na već postignutome i molimo da ova Lokacijska dozvola što prije postane pravomoćna.

2. Današnjom misom u 9 sati, u zajedništvu sa školskom djecom i mladima, roditeljima i školskima djelatnicima, zazivamo Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) na novu školsku i pastoralnu godinu.

3. Danas prikupljamo sredstva za sudjelovanje naše ekipe u Katoličkoj malonogometnoj ligi (KMNL). Hvala svima!

4. Upis kandidata za Prvu pričest i Krizmu bit će od 20. do 23. rujna, od 16 do 18 sati. Na upis roditelji dovode kandidate, te donose ispunjene Prijavnice (Prijavnica za Prvu pričestPrijavnica za Krizmu).

5. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 19 sati.

6. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

7. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Zoran GALEKOVIĆ iz Zagreba (sin Nikole i Jasne), rkt. i
    Mirna VALINGER iz Zagreba (kći Vladimira i Helene), rkt.

8. Naša Župa prikuplja suhu hranu i higijenske potrepštine za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti u četvrtak i petak, 22. i 23. rujna, od 18 do 20 sati, u Pastoralni centar, a u nedjelju, 25. rujna, u školu prije bilo koje mise. Pozivamo sve koji žele pomoći da dođu u nedjelju nakon večernje mise u Pastoralni centar.

9. Klub veterana 148. brigade HV-a poziva u nedjelju, 2. listopada, na 24. hodočašće vojno-redarstvenih snaga RH i hrvatskih branitelja u Mariju Bistricu, gdje će misa biti u 10,30 sati.

10. STEPINČEVO 2016.

Približava se još jedno Stepinčevo. Zbog Hodočašća svećenika Zagrebačke crkvene pokrajine u Mariju Bistricu, 3. listopada, ove će godine naša Župa proslaviti svoj župni blagdan u nedjelju, 2. listopada 2016., uoči godišnjice proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca. Duhovna priprava započinje u subotu, 24. rujna, hodočašćem u katedralu. U 17,30 sati posjetit ćemo u novouređenoj sjevernoj kuli, Kaptol 31, izložbu „Stepinac: put svetosti“. Zatim ćemo u 18,30 sati sudjelovati u molitvi krunice, a u 19 sati na misi koju predvodi mons. Mijo Gorski. Nakon mise kod Stepinčeva groba molit ćemo za njegovu kanonizaciju i za izgradnju župne crkve.
    Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi i proslavi blagdana.
    Više o proslavi sljedeće nedjelje.

11. Jesenske kvatre
    Sljedećeg tjedna su jesenske kvatre, posvećene molitvi za svećenička i redovnička zvanja te za kršćansku izgradnju mladeži. Tjedan ćemo posvetiti molitvom te djelima pokore i ljubavi, a završit ćemo ga liturgijskim slavljem u katedrali, u subotu, u 19 sati.

19:00 kateheza za odrasle
20:00 mješoviti zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.