26. kroz godinu

27. rujna 2015.

26. kroz godinu
  1. Večeras završava prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane, te još možete donijeti svoje darove ili novčani prilog.
    Pozivamo sve koji žele pomoći našem Caritasu u pripremi i podjeli paketa da dođu nakon večernje mise u Pastoralni centar.

2. Zbog proslave Stepinčevih dana u utorak ne radi Župni ured, a u srijedu nema susreta zajednice mladih.

3. Ovoga tjedna započinjemo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije na nakanu učvršćenja vjere, nade i ljubavi u našim obiteljima i narodu, te za duhovna zvanja.
    Ove godine posebno molimo za pravdu i mir u cijelom svijetu.

4. Sinoć je započela duhovna priprava za Stepinčevo. Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi i proslavi župnoga blagdana!
    Danas u 10 sati, u parku na mjestu buduće izgradnje župne crkve, molimo zagovor bl. Alojzija Stepinca za izgradnju crkve i, umjesto na prvu subotu, obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

5. U utorak, 29. rujna, hodočastit ćemo u prvostolnicu. U 16 sati posjetit ćemo Muzej bl. Alojzija Stepinca, zatim u 17,30 sati sudjelovati u molitvi krunice, te u 18 sati na misnom slavlju. Nakon mise kod Blaženikova ćemo groba moliti za izgradnju naše crkve.

6. U srijedu, 30. rujna, u Pastoralnom centru, Z. Rogoza 1, započinje trodnevna duhovna obnova na temu: „Brak i obitelj po Božjem planu“, koju će predvoditi vlč. Krunoslav Pačalat, župnik Župe bl. A. Stepinca u Koprivnici.
    U srijedu i petak program započinje molitvom krunice u 17,50 sati, dok u četvrtak započinje u 17 sati euharistijskim klanjanjem.
    Svakog dana trodnevnice na misi u 18,30 sati pjevat će župni zborovi, a vlč. Pačalat će za bračne parove i obitelji nakon mise održati predavanje:
    Srijeda: (Kako) Ostvariti iskustvo sretnog braka i skladne obitelji.
    Četvrtak: Kvalitetom bračnog odnosa do blagostanja u obitelji.
    Petak: Prevladavanje kriza i teškoća bračnog i obiteljskog života uz Božju pomoć.

7. U ovom tjednu je prvi petak u mjesecu, dan posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prigoda za primanje svetih sakramenata. To će biti prvi u pobožnosti '9 prvih petaka'. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne osobe koje ne mogu doći u crkvu. Sv. misu toga dana prikazujemo i za sve naše dobročinitelje.

8. U subotu, 3. listopada, na Stepinčev blagdan, središnje slavlje u školi, u 11 sati, predvodit će mons. Ivan Miklenić, v.d. direktora i glavni urednik Glasa Koncila, uz zajedničku pjesmu naših župnih zborova.
    Misu u 18,30 sati predvodit će vlč. Krunoslav Pačalat, a pjevat će zbor mladih „Stepinčeva mladež“ iz Koprivnice.

9. U nedjelju, 4. listopada, bit će prvi susret prvopričesnika na misi u 9 sati te krizmanika na misi u 18,30 sati. Tom prigodom objavit će se raspored župne kateheze po skupinama.
    Pozivamo odrasle osobe, koje žele postati katolici, da se do 11. listopada prijave u program priprave.

10. Klub veterana 148. brigade HV-a poziva u nedjelju, 4. listopada, na 23. hodočašće vojno-redarstvenih snaga RH i hrvatskih branitelja u Mariju Bistricu, gdje će misa biti u 11 sati.
    Prijave su u Klubu veterana.

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.