26. nedjelja kroz godinu

30. rujna 2018.

26. nedjelja kroz godinu
  1. U srijedu, 26. rujna, započela je nova kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

2. Sutra započinjemo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije za vjeru, nadu i ljubav.

3. U utorak i na Stepinčevo ne radi Župni ured.

4. U ovom tjednu je prvi petak u mjesecu. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne osobe koje ne mogu doći u crkvu. Sv. misu toga dana prikazujemo i za sve naše dobročinitelje.
    To će biti prvi u našoj zajedničkoj pobožnosti '9 prvih petaka', posvećenoj Presvetom Srcu Isusovu.
    Uz ovaj početak najavljujemo veliku radost u našoj Župi: cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, u noći s petka na subotu, svakog prvog petka u mjesecu. Klanjanje započinje nakon večernje mise, a završava u 8 sati ujutro.
    Noć je oduvijek bila povlašteno vrijeme susreta s Bogom. Iskoristite ovu priliku posebnog odmora u Gospodinu, iz čije blizine teku rijeke blagoslova: Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti (Mt 11, 28).

5. Pozivamo sve, a posebno mlade obitelji na susret Obiteljske zajednice naše Župe, u subotu, 6. listopada, u 16 sati, u dvorani Pastoralnog centra.

6. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

7. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

8. Pozivamo vas na predstavljanje Pastoralnog plana naše Župe, za godinu 2018. - 2019., sljedeće nedjelje, u 11 sati. Za sve naše obitelji pripremili smo sažet Raspored pastoralnih događanja.

9. U nedjelju, 7. listopada, bit će prvi susret prvopričesnika na misi u 9 sati te krizmanika na misi u 18,30 sati.

10. Pozivamo odrasle osobe koje žele primiti sakramente inicijacije da se prijave do 9. listopada.

11. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Marijan Bukovec iz Zagreba (sin Marijana i Nade dj. Tomeljak), rkt. i
    Lea Jakopović iz Zagreba (kći Željka J. i Vesne Dugandžić), rkt.

12. Blaženi Alojzije Stepinče, moli za nas i našu domovinu Hrvatsku!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"