29. kroz godinu

18. listopada 2015.

29. kroz godinu
  1. Crkva danas slavi 89. svjetski dan misija. Sva današnja milostinja namijenjena je za potrebe misijskog djelovanja Crkve. Više na: www.misije.hr.

2. Ove nedjelje ponovno započinju susreti djece školske dobi. Održavat će se dva puta mjesečno u dvorani Pastoralnog centra nakon jutarnje mise, od 10 sati. Susrete će voditi animatori mladih naše Župe. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

3. Danas završava akcija prikupljanja obuće za korisnike Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Svoj dar možete donijeti sve do večernje mise. Hvala svim darovateljima!

4. Pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana u 17,45 sati molimo krunicu i litanije BDM na nakanu učvršćenja vjere u našim obiteljima i narodu, za misijsko djelo Crkve te za nova duhovna zvanja.
    Ove godine posebno molimo za pravdu i mir u cijelom svijetu.

5. Zajednica mladih nastavlja sa svojim susretima srijedom u 20 sati. Pridružite se i pozovite prijatelje! Veselimo se vašem dolasku!

6. Euharistijsko klanjanje je svakog četvrtka od 17 do 18,30 sati.

7. Pozivamo studente na Zaziv Duha Svetoga za početak akademske godine, u katedrali, u četvrtak, 22. listopada 2015., s početkom u 18 sati.
    Svetu misu predvodit će kardinal Josip Bozanić.

8. U subotu, 24. listopada, idemo na hodočašće u Đakovo. Polazak je u 6 sati, a cijena puta 150 kn.

9. Prilog za potrebe Župe možete uplatiti na IBAN: HR3423400091110672315.

10. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Mario MATANIĆ iz Zagreba (sin Vitomira i Jelene dj. Bunčić), rkt. i Mateja KLAPAN iz Zagreba (kći Slavka i Tajane dj. Plazonja), rkt.

11. Primamo nove članove u crkvene zborove! MJEŠOVITI ZBOR održava probe utorkom i petkom u 20 sati, a pjeva na nedjeljnoj misi u 11 sati. ZBOR MLADIH održava probe subotom u 10,30 sati, a pjeva na večernjoj nedjeljnoj misi. DJEČJI ZBOR održava probe subotom u 9 sati, a pjeva na nedjeljnoj misi u 9 sati.

12. Caritas Zagrebačke nadbiskupije povodom blagdana Svih svetih pokrenuo je akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“. Kupnjom lampiona kojima ćete o tom blagdanu pohoditi grobove svojih najmilijih, ujedno pomažete mladima koji nakon punoljetnosti izlaze iz Caritasovih domova te socijalno ugrožene obitelji iz naše župe. Lampione možete kupiti nakon nedjeljnih misa, 18. i 25. listopada, ispred škole.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"