29. nedjelja kroz godinu

21. listopada 2018.

29. nedjelja kroz godinu
  1. U tijeku je kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

2. Caritas Zagrebačke nadbiskupije i ove godine uz blagdan Svih svetih organizira akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“.
    Kupnjom Caritasovih lampaša, po cijeni od 10 kuna, pomažete potrebitima o kojima skrbe nadbiskupijski i župni Caritas (50-50 %).

3. Pod geslom „Zajedno s mladima donosimo evađelje svima“ danas slavimo 91. svjetski dan misija
    Sva milostinja namijenjena je za misijske potrebe. Hvala svima!

4. U srijedu, 24. listopada, u 18,30 sati, nastavljaju se kateheze za odrasle.

5. Srijedom u 20 sati održavaju se susreti nove Zajednice mladih, uz dobnu granicu 15-20 godina.

6. Pozivaju se svi aktivni čitači i oni koji bi to željeli postati da se prijave za radionicu koja će se održati u subotu, 27. listopada, u 15 sati, u Pastoralnom centru. Prijave se primaju na e-poštu: kaladrovic@gmail.com, a prijava treba sadržavati samo ime i prezime.

7. Zimsko računanje vremena započinje u nedjelju, 28. listopada, tako što se u 3,00 sata vrijeme pomiče za jedan sat unatrag, tj. možete duže spavati!

8. Nadbiskupijski pastoralni institut u suradnji s Centrom za prirodno planiranje obitelji poziva bračne parove, zaručnike, djevojke i mladiće na jednodnevnu edukaciju: „Plodnost žene i muškarca i prirodno planiranje obitelji primjenom Billingsove ovulacijske metode“, 27. listopada ili 3. studenoga, u prostorijama NPI-a, Kaptol 29a. Kotizacija: 80 kn za pojedinca, odnosno 120 kn za par.
    Prijave: do 24. listopada na info@ppo.hr ili na facebook stranici Centra.

9. Novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati, u Pastoralnom centru, na temu: smrt kao dio života, ili: vjerujem u život vječni!

10. Raspored misa na svetkovinu Svih svetih: u 9 i 18,30 sati, u školi.
    Na Spomen svih vjernih mrtvih ili Dušni dan: u 7,30 i 18,30 sati, u Pastoralnom centru.

11. Naš župljanin Domagoj Tujmer, apsolvent Filozofskog fakulteta Družbe Isusove, primljen je kao bogoslov u Gospićko-senjsku biskupiju, te nastavlja svoju formaciju za svećeničko zvanje. Pratimo ga još više svojim molitvama!

12. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Antonio Vidaković iz Ivanić Grada (sin Srećka i Eldine dj. Kreštić), rkt. i
    Ariana Zrilić iz Zagreba (kći Damira i Ljubice dj. Kapular), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale