3. korizmena nedjelja

28. veljače 2016.

3. korizmena nedjelja
  1. Danas završava akcija Hrvatskog Caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH", kojom se prikuplja novčana pomoć za ljude i Crkvu u BiH. Priloge ćemo prikupljati nakon mise, kod izlaza.
    Osim toga, uključiti se možemo:

1. pozivom na donacijski telefon 060/9010 (cijena poziva 6,25kn, PDV uključen),
    2. uplatom na žiro-račun Hrvatskog Caritasa, IBAN: HR05 2340009 1100080340, poziv na br. 101.

2. Od 3. do 5. korizmene nedjelje na Ksaveru se za polaznike župne kateheze osnovnoškolske dobi i za njihove roditelje organizira križni put, s početkom u 15 sati. Jednu od postaja danas predmole djeca iz naše Župe. Pozivamo vas da se pridružite toj zajedničkoj pobožnosti.

3. Pobožnost križnog puta je utorkom i petkom u 17,30 sati u kapeli, a nedjeljom u 16 sati, na Ksaveru.

4. Nastavljaju se susreti zajednice mladih, srijedom, u 20 sati. Tema ovotjednog susreta je: ''Ti si mene prvi ljubio i dao mi za hranu vječni život''. Veselimo se vašem dolasku!

5. Pred nama je prvi petak u mjesecu, šesti u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana svećenik posjećuje bolesnike.

6. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

7. Papa Franjo je odredio da se u petak i subotu, 4. i 5. ožujka 2016., organizira „Dvadeset i četiri sata za Gospodina“. Stoga pozivam sve skupine naše Župe: ŽPV, ŽEV, Caritas, Mješoviti zbor, Zbor mladih, Zajednicu mladih, molitelje žive krunice, Schönstattsku obitelj, Obiteljsku zajednicu, prvopričesnike i krizmanike, katekumene i ministrante, školske ekipe i druge vjernike na sudjelovanje u ovom iznimnom događaju. Program započinje molitvom krunice, u 17 sati, slijedi Križni put, te misa u 18 sati, a zatim izlaganje Presvetog i klanjanje do ponoći. Nastavak je u subotu ujutro, u 9 sati, te će Presveto biti izloženo za klanjanje tijekom dana, do mise u 18 sati.

8. Caritas Zagrebačke nadbiskupije i ove godine u korizmenom vremenu organizira akciju »Srcem se najviše daje«, u kojoj je osigurao kutijice za prikupljanje dobrotvornih priloga. Kutijice ćemo skupljati na Cvjetnicu. Prikupljeni iznos raspodijelit će se na dva dijela: 50% za nadbiskupijski, 50% za župni Caritas. Hvala svima!

9. U subotu, 12. ožujka, idemo na dekanatsko hodočašće u svetište sv. Josipa u Karlovcu, gdje ćemo proći kroz jubilejska vrata. Polazak je u 8 sati, a cijena od 100 kn uključuje i ručak.

10. Ženidbu namjeravaju sklopiti
    • Siniša JELOVČIĆ iz Zagreba (sin Nenada i Ivanke dj. Vuković), rkt. i Jasminka IVANOVIĆ JELOVČIĆ, dj. Ivanović iz Zagreba (kći Stjepana i Anke dj. Adamović), rkt.
    • Marko HODAK iz Zagreba (sin Gorana i Mirjane dj. Dobranić), rkt. i Darija HODAK, dj. Klemenčić iz Zagreba (kći Dražena i Astrid dj. Vojak), rkt.
  11. Pokrenuta mrežna stranica o blaženom Alojziju Stepincu
    Posjetitelji će na internetskoj adresi www.stepinac.zg-nadbiskupija.hr moći pronaći sve informacije vezane uz život blaženog Alojzija Stepinca, različite dokumente koji prate kardinalov život, kao i svjedočanstva mnogih crkvenih velikodostojnika, uglednih osoba te Stepinčevih suvremenika o njegovu djelovanju u teškim, ratom zahvaćenim okolnostima.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.