3. nedjelja došašća

16. prosinca 2018.

3. nedjelja došašća
  1. Danas je Nedjelja Caritasa.
    Prikupljaju se prilozi za Hrvatski Caritas, Caritas Zagrebačke nadbiskupije i župni Caritas. Hvala svima!

2. Danas završavamo prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti u školu do večernje mise ili odmah nakon mise u Pastoralni centar. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da navečer dođu u Pastoralni centar.

3. Danas je u 10,30 sati u Pastoralnom centru novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda. Dođite!

4. Betlehemsko svjetlo dolazi u našu Župu na večernju misu, a od sutra će biti u Pastoralnom centru. Ponesite svijeće!

5. U došašću svakog jutra u 6 sati slavimo mise zornice. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornice.

6. U utorak, 18. prosinca, u 19,30 sati u našem Pastoralnom centru, Kršćanska evangelizacijska skupina (KES) Duhovni kutak održat će adventski susret na temu: Nebo među ljude silazi. Dođite!

7. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

8. Zajednica mladih poziva na susrete mladih, srijedom u 20 sati.

9. Euharistijsko klanjanje svakoga je četvrtka nakon zornice i od 17 sati.

10. U nedjelju, 23. prosinca, nakon večernje mise idemo u školu okititi bor i jaslice. Dođite pomoći, veselimo se vašem dolasku! A kod kuće: na Badnjak predvečer!

11. Mise na Badnjak: zornica u 6 sati, misa bdjenja u 20 sati i polnoćka u 24 sata.
    Na Božić i Štefanje: misa zornica u 9 i danja misa 11 sati.

12. Od Badnjaka navečer do 13. siječnja mise će biti u školi.
    Župni ured radit će redovito.

13. Blagoslov obitelji započinje u četvrtak, 27. prosinca. Raspored je objavljen na zasebnom listiću i na web stranici
    Odnesite ga i svojim susjedima!

14. U nedjelju, 30. prosinca, blagdan je Svete obitelji. Na misi u 9 sati molit ćemo za naše obitelji i blagosloviti djecu.

15. Na Staru godinu u 18,30 sati slavimo misu zahvalnicu.

16. Na Novu godinu slavimo blagdan Bogorodice Marije i Svjetski dan mira.
    Mise će biti u 9 i 11 sati.

17. Blagoslov vode bit će uoči Bogojavljenja, u subotu, 5. siječnja, u 18,30 sati.

18. Na svetkovinu Bogojavljenja ili Sveta tri kralja obilježava se Dan Djela svetog djetinjstva, dječjeg misijskog djela. Uključimo se molitvom i darovima!
    Mise će biti po nedjeljnom rasporedu.

19. U nedjelju nakon Bogojavljenja, 13. siječnja, slavimo blagdan Krštenja Gospodinova. Tom nedjeljom završava božićno vrijeme, a ujedno započinje vrijeme kroz godinu. Nakon toga možete raskititi borove.

20. U predvorju škole možete nabaviti katoličke kalendare raznih formata i drugi katolički tisak.

21. Svima neka je blagoslovljena današnja nedjelja i tjedan koji smo započeli!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"