3. VAZMENA

19. travnja 2015.

3. VAZMENA
  1. Pod geslom "Obitelj - nositeljica života, nada i budućnost Hrvatske", danas se na Trsatu održava Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji. Zahvaljujemo dobročiniteljima koji su pomogli da dvije obitelji iz naše župe mogu sudjelovati na tom susretu. Pridružimo se molitvom za sve naše obitelji (str. 2 u listiću).
  2. Danas će se održati novi susret djece školske dobi u Pastoralnom centru, s početkom u 10,30 sati. Pozivamo djecu da se uključe!
  3. Roditeljski sastanak za krizmanike bit će u utorak, 21. travnja, u 19 sati. Slavlje krizme bit će u subotu, 2. svibnja, u 10,30 sati.
    Krizmatelj je mons. Josip Oslić, kanonik i arhiđakon Katedralnog arhiđakonata.
    Krizmanike, njihove obitelji i kumove preporučujemo u vaše molitve!
  4. Zajednica mladih na svojim susretima, srijedom u 20 sati, obrađuje temu: „Sveti sakramenti – vidljiva Božja ljubav“. Tema ovotjednog susreta je: „Sveta potvrda ili krizma – u punini Duha Svetoga“.
  5. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.
  6. Sljedeće nedjelje u našu Župu dolaze gosti iz Terapijske zajednice „Moji dani“. To je
    Udruga za prevenciju ovisnosti o opojnim drogama, te pomoć ovisniku i povremenom uzimatelju opojne droge i njihovim obiteljima, a smještena je u Đurmancu, u Zagorju. Više na: www.mojidani.hr.
  7. HODOČAŠĆE MLADIH U KATEDRALU
    I ove godine želimo okupiti sve mlade naše nadbiskupije na zajedničkom hodočašću u
    zagrebačku prvostolnicu.
    Hodočašće će se održati u nedjelju Dobroga Pastira, 26. travnja, a euharistijsko slavlje u 18 sati predvodit će zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.
    Pozivamo vas da se odazovete ovome susretu kako bi toga dana naša zagrebačka prvostolnica bila ispunjena mladošću i radošću iz svih krajeva naše nadbiskupije u zajedničkom svjedočenju vjere. Dođimo u Stepinčevu katedralu i molimo zajedno da bl. Alojzije - vidljivi smjerokaz kršćanskoj mladeži - što prije bude proglašen svetim.
  8. Kratko izvješće Caritasa Zagrebačke nadbiskupije o djelovanju u 2014. godini
    • više od 15 milijuna kuna materijalne i financijske pomoći
    • 2.959 obitelji primilo pakete hrane i higijenskih potrepština
    • osigurano 350 noćenja za roditelje teško bolesne djece
    • 280 tona materijalne pomoći za stradale u poplavama u RH i BiH
    • 2.797 izlazaka na teren
    • 31.504 volonterska sata

Cjelovito izvješće pogledajte na stranici Caritasa Zagrebačke nadbiskupije (www.czn.hr).

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.