31. nedjelja kroz godinu

3. studenoga 2019.

31. nedjelja kroz godinu
  1. U akciji nadbiskupijskog Caritasa uz blagdan Svih svetih „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“ prikupljeno je 3.080 kuna. Hvala svima!

2. Danas završava jesenska kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice" od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“ od 7 do 19 sati. Hvala svim moliteljima!

3. Potpuni oprost za duše u čistilištu može postići: 1. tko u dane od 1. do 8. studenoga pohodi groblje i moli za pokojne; 2. tko na dan Svih svetih, ili na Dušni dan, ili u nedjelju poslije Dušnog dana (danas!), pohodi neku crkvu i ondje, uz ispovijed, ako je potrebna, i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju, Vjerovanje i molitvu na nakanu Svetoga Oca, te moli za pokojne.

4. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

5. Biblijska zajednica okuplja se ponedjeljkom od 19 sati.

6. U utorak 5. studenoga, u 18 sati, u katedrali je misa zaziva Duha svetoga za početak akademske godine.

7. Vjeronauk za mlade (do 23 godine) održava se utorkom, od 20,30 sati.

8. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom, od 18,30 sati.

9. Euharistijsko klanjanje svakoga je četvrtka od 17 do 18,30 sati. Dođite!

10. U subotu, 9. studenoga, od 9 do 10 sati, održat će se novi susret učenika od 5. do 7. razreda OŠ. Susrete vode naši vjeroučitelji Lorina Aido i Igor Herceg.

11. Mjesečni susret Obiteljske zajednice održat će se u subotu, 9. studenoga, u 16 sati.

12. Na drugu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za sve naše obitelji.

13. Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se u nedjelju, 10. studenoga, u 10,15 sati. Pozivamo i druge župljane koji su spremni dnevno izmoliti jednu deseticu krunice za izgradnju naše župne crkve i za proglašenje Stepinca svetim da se pridruže.

14. Novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati, u Pastoralnom centru.

15. U subotu, 30. studenoga, u Gospiću je đakonsko ređenje našeg župljanina Domagoja Tujmera. Pratimo ga svojim molitvama i prikupljamo novčani dar kojeg ćemo mu predati nakon ređenja.
    Pozivamo sve koji žele ići na ređenje, da se u Uredu prijave za autobus. Cijena s ručkom iznosi 160 kuna.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale