33. nedjelja kroz godinu

13. studenoga 2016.

33. nedjelja kroz godinu
  1. Danas je novi susret djece školske dobi u Pastoralnom centru, u 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

2. Zajednica mladih nastavlja svoje susrete srijedom, u 20 sati, ciklusom: Sveci mučenici - nepokolebljivo svjedočanstvo vjere. Ove srijede upoznat ćemo popularnog svetog Valentina - nebeskog zaštitnika zaljubljenih. Veselimo se vašem dolasku!

3. Pozivamo vas na obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.
    Dođite u četvrtak, 17. studenoga, u 18 sati na istodobno paljenje lampiona duž Ulice grada Vukovara i, u 18,30 sati, na središnje događanje kod Lisinskog. U petak, 18. studenog, u 19 sati, slavi se misa za sve branitelje i žrtve Vukovara, Škabrnje i domovine Hrvatske u crkvi sv. Mati Slobode, a nakon mise bit će koncert: "Zapamtite Vukovar".

4. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u našoj Župi u subotu, 19. studenoga, nakon mise u 18 sati.

5. U subotu, 3. prosinca, idemo na adventski program u mađarski Siget i Pečuh. Polazak je u 7 sati ujutro ispred Pastoralnog centra. Cijena je 150 kn. Potrebna je osobna iskaznica ili putovnica.

6. Od 3. studenoga do 31. prosinca traje zajednička akcija Hrvatskog Caritasa i tvrtke Lidl Hrvatska "Pomagati je lako!", kojom se prikupljaju namirnice i proizvodi potrebni socijalno ugroženim obiteljima i pojedincima, korisnicima pomoći nad/biskupijskih i župnih Caritasa diljem Hrvatske. Akcija se provodi u svim Lidlovim trgovinama u Hrvatskoj. Više na: www.czn.hr

7. BLAGOSLOV DOMA I OBITELJI

Pozivamo one koji su se 1.) nedavno doselili na područje naše Župe i 2.) one koji do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured.
    Prijavnice možete dobiti na ulazu ili preuzeti s naše web stranice. Ispunjene nam vratite do kraja mjeseca studenog (papirom, faksom, e-poštom ...). Kao i prošle godine, iz dosadašnjeg popisa izbrisana su ona domaćinstva koja, bez obzira na razlog, zadnje tri godine (od Božića 2013. do Božića 2015.) nisu primila blagoslov. Naravno da se i ona mogu ponovno prijaviti za blagoslov. Podsjećamo one koji će zbog školskih praznika nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin. Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

8. Nema većeg patriotizma i veće ljubavi prema domovini, nego svuda i svagdje živjeti neokaljanim poštenim i čestitim životom.

Bl. A. Stepinac

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje