7. vazmena nedjelja

8. svibnja 2016.

7. vazmena nedjelja
  1. Započele su svibanjske pobožnosti. Dođite svakog dana na marijansku krunicu i litanije prije večernje mise, u 18,15 sati.

2. Druga nedjelja u svibnju slavi se kao Majčin dan. Izvrsna prilika da majkama iskažemo poštovanje i zahvalnost!
    Novi susret djece školske dobi bit će u Pastoralnom centru, u 10,30 sati.

3. Danas, na rođendan bl. Alojzija Stepinca, u našoj je župi cjelodnevno euharistijsko klanjanje.
    Program započinje misom u 11 sati, a nakon toga će biti izloženo Presveto na osobno i zajedničko štovanje. Svečano klanjanje s blagoslovom bit će od 18 do 19 sati.
    Nađite vremena, dođite i pozovite druge! Zahvalimo Isusu na svim milostima! Molimo za proglašenje Stepinca svetim i za izgradnju naše župne crkve!

4. Svečanim primanjem službe čitača danas završava Tečaj za liturgijske čitače koji smo započeli 11. travnja.
    Čestitamo svima koji su sudjelovali, a posebno organizatorici, Katarini Aladrović Slovaček.

5. Svakog 10. u mjesecu častimo bl. Alojzija Stepinca.

6. Mjesečni susret molitelja žive krunice bit će u utorak, 10. svibnja, nakon mise.

7. Zajednica mladih nastavlja svoje susrete srijedom u 20 sati na temu odnosa kršćanstva i drugih religija. Ovoga tjedna na redu je židovstvo. Veselimo se tvojem dolasku!

8. Euharistijsko je klanjanje četvrtkom od 18 do 19 sati.

9. U subotu, 14. svibnja, Klub veterana 148. br. organizira pohod Bleiburgu, Teznom kod Maribora i Maclju.
    Sv. misu na Bleiburškom polju predvodit će banjolučki biskup Franjo Komarica, a pokrovitelj ovogodišnjeg obilježavanja je Hrvatski sabor.
    Cijena posjeta (autobus, ručak i piće) je, uz zahvalnost svim podupirateljima, 150 kn. Obavijesti na plakatu ili na telefon 098/224-719 (Drago).

10. Župni Caritas pokreće humanitarnu akciju za djecu Specijalne bolnice za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra (www.bolnica-bistra.hr).
    U subotu i nedjelju, 21. i 22. svibnja, prikupljat ćemo pidžame i mekane trenirke za djecu uzrasta od rođenja do 21. godine života, a za potrebe kronično oboljele djece navedene bolnice.
    U ovoj akciji prikupljamo pidžame i trenirke koje su vaša djeca prerasla, ali su još uvijek u dobrom stanju.
    Robu možete donijeti u Pastoralni centar ili u školu.
    Zahvaljujemo unaprijed svim darovateljima!

11. Ženidbu namjeravaju sklopiti:

• Petar ZEFKIĆ iz Zagreba (sin Paška i Slavice dj. Ćibarić), rkt. i
      Anamarija DILBEROVIĆ iz Zagreba (kći Nikole i Katarine dj. Terek), rkt.

• Eduard KRŠ iz Zagreba (sin Vlade i Irene dj. Poslek), rkt. i
      Sanja ŽUŽIĆ iz Zagreba (kći Ivice i Kate dj. Obrovac), rkt.

19:00 kateheza za odrasle
20:00 mješoviti zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.