DUHOVI

15. svibnja 2016.

DUHOVI
  1. Današnjom svetkovinom završava vazmeno vrijeme crkvene liturgijske godine te se nastavlja vrijeme kroz godinu: misna su čitanja od 7. tjedna, a u časoslovu je Psaltir III. tjedna.

2. Sutra započinje ljetni kvatreni tjedan u kojem su vjernici pozvani na intenzivniju molitvu te djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje. Kvatreni tjedan završava misom u subotu, 21. svibnja.

3. Danas se u našoj župi prikupljaju donacije za udrugu Marijini obroci.
    Marijini obroci hrane svaki dan preko jednog milijuna gladne djece, a mi možemo pomoći da se taj broj poveća. Za 120 kuna jedno dijete ima hranjivi obrok dnevno u školi kroz čitavu godinu!
    Više na: www.marysmeals.hr

4. Župni Caritas pokreće humanitarnu akciju za djecu Specijalne bolnice za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra (www.bolnica-bistra.hr).
    U subotu i nedjelju, 21. i 22. svibnja, prikupljat ćemo pidžame i mekane trenirke za djecu uzrasta od rođenja do 21. godine života, koji se liječe u navedenoj bolnici.
    U ovoj akciji prikupljamo pidžame i trenirke koje su vaša djeca prerasla, ali su još uvijek u dobrom stanju. Robu možete donijeti (u subotu) u Pastoralni centar ili (u nedjelju) u školu. Zahvaljujemo svim darovateljima!

5. Nastavljamo svibanjske pobožnosti. Dođite svakog dana na marijansku krunicu i litanije prije večernje mise.

6. Zajednica mladih nastavlja svoje susrete srijedom u 20 sati na temu odnosa katoličke i drugih kršćanskih zajednica. Veselimo se tvojem dolasku!

7. Sjednica Župnog Caritasa bit će u četvrtak, 19. svibnja, s početkom u 19 sati.

8. U subotu, 21. svibnja u Zagrebu se održava hrvatski Hod za život pod geslom “Za život, obitelj i Hrvatsku”. Okupljanje je na Trgu kralja Tomislava, kod Glavnog kolodvora, u 10 sati, od kuda će se ići do Trga bana Jelačića, gdje će oko 12 sati biti prigodni program.
    Više na: www.hodzazivot.hr

9. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u subotu, 21. svibnja. Slavlje saveza bit će nakon mise.

10. Novi susret djece školske dobi bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati.

11. U nedjelju, 29. svibnja, u našoj će Župi biti gosti iz terapijske zajednice „Moji dani“ iz Đurmanca, Udruge za prevenciju ovisnosti o opojnim drogama, te pomoć ovisniku i povremenom uzimatelju opojne droge i njihovim obiteljima (www.mojidani.hr).

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"