4. korizmena nedjelja

15. ožujka 2015.

4. korizmena nedjelja
  1. U akciji Hrvatskog Caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH“ prikupili smo 1850 kuna. Hvala svima!
  2. Danas je novi susret djece školske dobi u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati.
    Pozivamo svu djecu da se priključe!
  3. Zajednica mladih na svojim susretima, srijedom u 20,30 sati, obrađuje crkvene naučitelje – uzore evangelizacije. Ovog tjedna tema je: „Sveta Terezija Avilska - srce katoličke reforme.“
    Veselimo se vašem dolasku!
  4. Naša Župa ponovno organizira akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do subote, od 19. do 21. ožujka, od 17 do 19 sati u Pastoralni centar, a u nedjelju, 22. ožujka, u školu, prije bilo koje mise. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 20. ožujka, nakon mise.
  5. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.
  6. Križni put molimo u korizmi petkom i nedjeljom u 18 sati.
  7. U subotu, 21. ožujka, organiziramo hodočašće u Krašić. Polazak je u 7 sati, a cijena od 120 kn uključuje i ručak.
  8. Sljedeći susret sedmaša bit će u subotu, 21. ožujka, u 12 sati, a tema je: Korizma - činjenje dobra i ispit savjesti.
  9. Velika uskrsna ispovijed bit će uoči Cvjetnice, u subotu, 28. ožujka, od 16 do 17,30 sati u školi. Misa će također toga dana biti u školi.
  10. Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih, kao i onih koji svakog prvog petka primaju sakramente, bit će u utorak, 31. ožujka, od 9 sati.
  11. U tijeku su prijave za Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji, koji će se održati na Trsatu, u nedjelju, 19. travnja ove godine.
    Polazak autobusa je u 6 sati, a cijena karte 100 kuna.
    Tražimo donatore koji bi sufinancirali troškove prijevoza, kako bi na susretu mogle sudjelovati i obitelji slabijeg imovnog stanja.
    Prijave traju do 31. ožujka.
  12. Međunarodna inicijativa „40 dana za život“, koja uključuje molitvu, post i bdijenje pred bolnicama za spas života nerođene djece, ušla je u drugu polovicu korizmene kampanje.
    U prvih 20 dana u svijetu je spašen 181 nerođeni život, u Hrvatskoj su priliku za život dobile tri bebe, a u Šibeniku se još šest ginekologa pozvalo na priziv savjesti!
    Molitva djeluje - pridružite se!

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.