4. nedjelja kroz godinu

1. veljače 2015.

4. nedjelja kroz godinu
  1. Na prvu nedjelju u mjesecu molimo za duhovna zvanja.
  2. Na prvu nedjelju veljače slavi se Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Bogu Ocu da obitelji prihvaćaju i žive taj dar.
  3. Danas je novi susret djece školske dobi, u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!
  4. Sutra je blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Mise su u kapeli, u 9 i 18,30 sati, a blagoslov svijeća bit će na početku svake mise. Svijeće sa zaštitnom čašicom moći ćete nabaviti prije mise.
  5. Sutra započinjemo devetnicu Gospi Lurdskoj, unutar koje će u subotu, 7. veljače, od 8 do 10 sati, u dvorani Pastoralnog centra biti kontrolno mjerenje tlaka i šećera u krvi (obavezno doći natašte!), te prigoda za razgovor s medicinskim osobljem.
    Na blagdan Gospe Lurdske, 11. veljače, pozovite bolesnike na molitvu za ozdravljenje, u 17,30 sati, te slavlje bolesničkog pomazanja pod misom u 18,30 sati.
  6. U utorak, 3. veljače, spomendan je sv. Blaža - biskupa i mučenika. Župa sv. Blaža slavi 100 godina od osnutka. Nakon mise bit će blagoslov grla, a zatim proba Mješovitog zbora.
  7. U organizaciji Povjerenstva Zagrebačke nadbiskupije za župnu katehezu, u našem će se Pastoralnom centru održati Molitveno-meditativni susreti s roditeljima ovogodišnjih kandidata za primanje sakramenata:
    • s roditeljima prvopričesnika u srijedu, 4. veljače, u 19,30 sati,
    • s roditeljima krizmanika u četvrtak, 5. veljače, u 19,30 sati.
  8. Zajednica mladih na svojim susretima nastavlja s ciklusom tema: Crkveni naučitelji – uzori evangelizacije. Susreti su i dalje srijedom u 20,30 sati, a tema ovotjednog susreta je: „Sveti Anselmo Canterburyjski – veličanstveni naučitelj.“ Mi se veselimo vašem dolasku, a vi?!
  9. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.
  10. Pred nama je prvi petak u mjesecu, peti u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana svećenik pohađa bolesnike, a koji to žele, neka se jave u Župni ured.
  11. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.
  12. Na Stepinčevo je misa u našoj Župi u 17 sati, a središnja proslava je u katedrali u 19 sati.
  13. Naša Župa hodočasti u Svetu Zemlju, 19.-26. svibnja 2015. godine. Cijena: 1400 USD. Prijave uz akontaciju od 300 USD.

19:00 kateheza za odrasle
20:00 mješoviti zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.