4. Vazmena nedjelja

22. travnja 2018.

4. Vazmena nedjelja
  1. Danas završava Mali tečaj radosnog kršćanstva – KURSILJO. Dok Bogu zahvaljujemo na ovom događaju nove evangelizacije, sve sudionike i voditelje pratimo molitvom!

2. Danas je novi susret djece školske dobi, u Pastoralnom centru, u 10,30 sati. Pozivamo djecu da se uključe!

3. Zajednica mladih na svojim okupljanjima srijedom u 20 sati obrađuje temu teologije tijela sv. Ivana Pavla II. Dođite!

4. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.

5. Crkva danas slavi 55. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Osim molitve, prikupljamo i novčanu pomoć za naša sjemeništa. Hvala!

6. Mladi Zagrebačke nadbiskupije danas će se okupiti na hodočašću u zagrebačkoj prvostolnici. Program započinje u 17,30 sati euharistijskim klanjanjem. Euharistijsko slavlje u 19 sati predvodi kardinal Josip Bozanić. Poslije mise održat će se koncert u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu, na kojem nastupaju: Božja Slava Bend, Nadbiskupijski zbor mladih i bogoslovski Ben(d) Sirah.

7. Roditeljski sastanak za prvopričesnike bit će u četvrtak, 3. svibnja, u 19 sati, a za krizmanike u 19,30 sati.

8. U subotu, 5. svibnja, hodočastimo Majci Milosti na Trsat.
    Nakon Trsata slijedi izlet u istarski Hum i Aleju glagoljaša.
    Polazak je u 6 sati, a cijena od 180 kn uključuje i ručak. Prijave u Uredu.

9. Hrvatska dominikanska provincija poziva na jubilarno 10. hodočašće kruničara na Mariju Bistricu, u subotu, 5. svibnja. Karte se po cijeni od 30 kuna mogu kupiti na samostanskoj porti, Kontakova 1. Informacije na tel.: 01/2333-751.

10. Proslava 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca svečano će se proslaviti u Krašiću. Trodnevnica počinje u subotu, 5. svibnja. Više informacija na: www.zupa-krasic.hr i na oglasnoj ploči.
    Na sam spomendan, 8. svibnja, u našoj je Župi cjelodnevno klanjanje.

11. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Kristijan PELC iz Zagreba (sin Zvonimira i Mirjane dj. Maraković), rkt. i
    Željka STANISAVLJEVIĆ iz Zagreba (kći Željka i Ane dj. Škrtić), rkt.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"