5. vazmena nedjelja

19. svibnja 2019.

5. vazmena nedjelja
  1. Prošle smo nedjelje prikupili 2.800,00 kuna za naša sjemeništa. Hvala svima!

2. Jučer je sakrament euharistije primilo 48 prvopričesnika, a danas slave misu zahvalnicu.
    Čestitamo im i molimo za njih da nastave prijateljstvo s Isusom!

3. Sljedeće se nedjelje održavaju izbori za Europski parlament. Crkva potiče vjernike da se aktivnije uključe u politiku, unoseći u nju vrijednosti evanđelja! One su i kriterij biranja!

4. Marijanske svibanjske pobožnosti započinju svakog dana u 17,50 sati.

5. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

6. Zajednica mladih poziva na susrete mladih srijedom u 20,30 sati.

7. U subotu, 25. svibnja, u Zagrebu će se održati ČETVRTI NACIONALNI HOD ZA ŽIVOT pod geslom: Za život, obitelj i Hrvatsku. Taj Hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoji promicati vrijednost otajstva ljudskoga života, s posebnom osjetljivošću za najugroženiju manjinu u Hrvatskoj – začetu i još nerođenu djecu, te za majke i obitelji u hrvatskome društvu.

Okupljanje je na Zrinjevcu, u 10 sati. Ruta: Zrinjevac – Praška – Trg bana Jelačića – Ilica – Mesnička – Strossmayerovo Šetalište – Ćirilometodska – Trg sv. Marka.

8. Krizma će biti u subotu, 25. svibnja, u 10,30 sati. Krizmatelj je preč. dr. Alojzije Hoblaj, kanonik.
    Ovoga tjedna za naše krizmanike molimo Molitvu bl. Alojzija Stepinca za 7 darova Duha Svetoga.
    Toga dana nema večernje mise.

9. Sljedeće nedjelje održat će se susret djece mlađe školske dobi s početkom u 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se uključe!

10. U petak, 21. lipnja, u kontekstu proslave 20-e obljetnice Župe, idemo na hodočašće u Lepoglavu, gdje ćemo posjetiti zatvorsku čeliju u kojoj je bio zatočen kardinal Stepinac, te Crkvu Muke Isusove u Maclju.
    Polazak je u 8 sati. Cijena od 130 kuna uključuje ručak.
    Prijavite se što prije radi dobivanja dozvole Ministarstva pravosuđa.

11. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Damir JURETIĆ iz Zagreba (sin Željana i Tanje dj. Kadijević), rkt. i
    Nikolina IVANKOVIĆ iz Zagreba (kći Darka i Dragice dj. Pavlović), rkt.

Jerko BAZINA iz Zagreba (sin Jure i Irene dj. Šimić), rkt. i
    Ivana ŠTEBIH iz Zagreba (kći Ivana i Biserke dj. Marčec), rkt.

Matko LJULJ iz Zagreba (sin Josipa i Vlatke dj. Antolić) rkt., i
    Matea GALOVIĆ iz Zagreba (kći Marinka i Marijane), rkt.

Molitva bl. Alojzija Stepinca za 7 darova Duha Svetoga

Duše Sveti, Tješitelju, dođi u moje srce sa svojom milošću i svetom ljubavlju i daj mi dar mudrosti da sa slašću razmatram Božje istine i da mi Bog bude jedino mjerilo u prosuđivanju svih božanskih i ljudskih stvari.

Daj mi dar razuma da što dublje zaronim duhom svojim u otajstvo svete vjere, koliko je to u ovozemaljskom vremenu moguće.

Daj mi dar savjeta da se uklanjam zasjedama đavla i svijeta, a u dvojbi da uvijek prigrlim što je više na slavu Božju i naše spasenje.

Daj mi dar jakosti da osobitom odlučnošću svladam sve napasti i ostale zapreke u duhovnom životu.

Daj mi dar znanja da pravo spoznam što i kako treba vjerovati i da ne bih zastranio u duhovnom životu.

Daj mi dar pobožnosti da Bogu, svetima i službenicima Crkve dužno štovanje i čast iskazujem, a nevoljnima za ljubav Božju u pomoć pritječem.

Daj mi dar straha Božjega da se čuvam grijeha bojeći se uvrijediti Boga iz sinovskog poštovanja prema Božjem Veličanstvu. Amen.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"