9. nedjelja kroz godinu

29. svibnja 2016.

9. nedjelja kroz godinu
  1. Zahvaljujemo svima koji su dali svoj doprinos u akciji za djecu koja se liječe u Specijalnoj bolnici za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra.

2. Novi susret djece školske dobi u dvorani Pastoralnoga centra bit će sljedeće nedjelje. Pozivamo i druge da se uključe!

3. Danas su u našoj Župi gosti iz terapijske zajednice „Moji dani“ iz Đurmanca, Udruge za prevenciju ovisnosti o opojnim drogama, te pomoć ovisniku i povremenom uzimatelju opojne droge i njihovim obiteljima (www.mojidani.hr).

4. Proslava svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba, bit će u utorak 31. svibnja.
    Euharistijsko slavlje u prvostolnici u 19 sati predvodit će kardinal Robert Sarah, pročelnik Kongregacije za bogoštovlje i disciplinu sakramenata.
    Nakon mise uslijedit će procesija sa svijećama od katedrale, Bakačevom ulicom, Trgom bana Josipa Jelačića te Ilicom, Mesničkom, Trgom sv. Marka do Kamenitih vrata, gdje će svečanost završiti molitvom i blagoslovom.
    Procesijski hod završit će molitvom pred likom Majke Božje od Kamenitih vrata.
    Toga je dana u našoj župi misa u 17 sati.

5. Zajednica mladih će se na svom susretu ove srijede u 20 sati posvetiti temi pravoslavlja. Dođi i ti!

6. Ovoga je tjedna prvi petak u mjesecu, zadnji u našoj pobožnosti Devet prvih petaka, a ujedno je i svetkovina Presvetog Srca Isusova. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti sakramente. Svetu misu prikazujemo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi.

7. U subotu 4. lipnja 2016. godine održat će se 48. hodočašće bolesnih, starih i nemoćnih osoba te medicinskog osoblja grada Zagreba u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke. Središnje euharistijsko slavlje započet će u 11 sati, a pobožnost križnoga puta započet će u 14 sati.

8. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

9. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

10. Najavljujemo Caritasovu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane: od 9. do 12. lipnja.

11. Dekanatsko hodočašće na TRSAT bit će u subotu, 11. lipnja. Polazak je u 6 sati, a cijena 100 kn.

12. U subotu, 25. lipnja, idemo u svetište Majke slavenskih naroda, u MARIAZELL. Polazak je u 5 sati, a cijena 180 kn.

13. Ovih su dana, kao što su neki mogli primijetiti, u našoj kapelici postavljeni novi stalci za blagoslovljenu vodu, tisak i cvijeće kod slike Majke Božje od Kamenitih vrata i pred oltarom. Ukupna vrijednost ovog novog crkvenog namještaja iznosi 4.800 kuna. Jedna je obitelj iz naše Župe za tu svrhu darovala 2.000 kuna. Srdačno zahvaljujemo njima i svim našim dobročiniteljima!

14. Naša malonogometna ekipa osvojila je 2. mjesto u 3. KMNL-u, i tako se plasirala u 2. KMNL. Ukupno je skupila 27 bodova, postigla 46 golova, a primila samo 19 (ima najbolju obranu lige). Ekipa je također osvojila nagradu za fair play. Svima zahvaljujemo na financijskoj potpori i molitvi!

15. Ženidbu namjeravaju sklopiti:

• Tomislav Mihovil ČUTIĆ iz Zagreba (sin Darka i Nade dj. Ivanković), rkt. i
      Andrea DEVČIĆ iz Rijeke (kći Ivice i Natalije dj. Rošić), rkt.
    • Mile ŽARAK iz Zagreba (sin Josipa i Kate Gržan), rkt. i
      Ljiljana Josipa ŽARAK, dj. Mitrović iz Zagreba (kći Tiosava i Marice dj. Krpan), rkt.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.