Akcija „Da život imaju“

9. prosinca 2017.

Akcija „Da život imaju“

Do 31. prosinca Caritas Zagrebačke nadbiskupije provodi akciju „Da život imaju“, kojom se prikupljaju sredstva za gradnju objekta za mlade bez odgovarajuće roditeljske skrbi koji nakon punoljetnosti moraju napustiti domove, kao i za siromašne studente.

Objekt, čija je izgradnja na adresi Selska c. 165 u Zagrebu u tijeku, svoje prve stanare trebao bi primiti krajem 2018. godine, a smještaj će u njemu istovremeno moći pronaći tridesetak korisnika. Vrijednost radova izgradnje objekta iznosi 8,7 milijuna kuna. Uz darovano zemljište, trideset posto troškova gradnje snosit će Zagrebačka nadbiskupija.

U Hrvatskoj se u domovima za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi nalazi gotovo 800 djece i mladih. Svi oni nakon navršene 18. godine života, odnosno po završetku školovanja, moraju napustiti dom i započeti samostalan život. Prosječno, svake godine iz domova iziđe oko 60 mladih. Neki među njima se snađu i zaposle, ali većina je onih koji su bez podrške obitelji i društva, bez posla, stana i sredstava za život - prepušteni samima sebi. Mnogi od njih ostaju ovisni o socijalnoj skrbi te izloženi ulici i siromaštvu. Kako bi tim mladim ljudima pomogao, Caritas Zagrebačke nadbiskupije pokrenuo je spomenutu inicijativu izgradnje objekta za njihov privremeni (dvogodišnji) smještaj, kao i za smještaj siromašnih studenata koji ne ostvare pravo na studentski dom.

Ovim projektom želimo im pomoći da se, uz podršku dobrih ljudi, osamostale u trenutku napuštanja domova.

Pozivamo javnost i građane da se uključe u pozive putem humanitarnog telefona 060-9001. Cijena poziva iznosi 6,25 kuna (PDV uključen). Pomoći se može i uplatom putem interneta (czn.hr) ili na račun: IBAN HR1423400091110343166, poziv na broj: 07015, opis plaćanja: Prilog za izgradnju objekta za mlade. Svakim, pa i najmanjim dobrovoljnim prilogom postajete kamenčić u mozaiku dobrote za mlade bez roditeljske skrbi i siromašne studente na čemu Vam iskreno zahvaljujemo!

s. Jelena Lončar, ravnateljica

TAGOVI: Caritas

15:00 križni put u parku
Park Savica