CVJETNICA

20. ožujka 2016.

CVJETNICA
  1. HVALA svima koji su se uključili u karitativnu akciju za najugroženije župljane. Podijelili smo 22 paketa namirnica i higijenskih potrepština!

2. Danas završava akcija Caritasa Zagrebačke nadbiskupije »Srcem se najviše daje«. Na stol kod oltara možete položiti kutijice u kojima ste kroz korizmu prikupljali priloge. Podsjećamo, 50% prikupljenih sredstava ide za CZN, a drugih 50% za Župni Caritas. Hvala svima!

3. Danas su mise u 9, 10,30 i 18,00 sati, a na početku svake bit će blagoslov grančica koje, uz prilog za potrebe Župe, možete dobiti ispred škole. Misa u 10,30 sati, s pjevanjem Muke Gospodnje, započinje blagoslovom grančica u školskom dvorištu, a zatim svi u procesiji ulazimo u „crkvu“.

4. Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u utorak, 22. ožujka, od 9 sati.

5. Zajednica mladih poziva vas na novi susret ove srijede u 20,30 sati na kojem će moliti križni put.

6. OD 29. OŽUJKA DO 29. LISTOPADA MISE ĆE BITI U 19 SATI!

7. VELIKI TJEDAN

Na Veliki četvrtak pozivamo vas na Misu posvete ulja, u katedrali, u 10 sati.
    Župni ured ne radi od Velikog četvrtka do Uskrsnog ponedjeljka. Na Veliku subotu i Uskrs nema ispovijedi.

VELIKI ČETVRTAK

U 19 sati, Misa večere Gospodnje, s obredom pranja nogu. Nakon mise prigodna pobožnost.

VELIKI PETAK

• U 15 sati križni put u parku.
    • U 19 sati Služba Muke Gospodnje, s klanjanjem križu. Nakon obreda prigodna pobožnost te prikupljanje priloga za pomoć kršćanskoj zajednici u Svetoj Zemlji ("za Božji grob").

Na Veliki petak obavezan je post i nemrs. Istoga dana započinje devetnica Božjem milosrđu.

VELIKA SUBOTA

• Od 9 do 12 sati molitva „kod groba“.
    • U 20 sati Vazmeno bdjenje započinje blagoslovom ognja ispred škole, a tijekom slavlja uz upaljene svijeće obnovit ćemo krsna obećanja.
      Nakon bdjenja bit će blagoslov hrane.

USKRS

Mise su u 7, 9 i 11 sati. Blagoslov hrane bit će nakon svake mise. Na Uskrs nema večernje mise.

USKRSNI PONEDJELJAK

Mise u 9 i 11 sati.

Oni koji žele darovati prilog za cvijeće i ostale potrebe za Uskrs mogu to učiniti u Uredu ili 'sakristiji' nakon mise.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"