DUHOVI

31. svibnja 2020.

1. Danas je blagdan Gospe od Kamenitih vrata, zaštitnice Grada Zagreba. Središnje euharistijsko slavlje je u 19 sati na Trgu ispred Katedrale.

2. Današnjom svetkovinom završava vazmeno vrijeme crkvene liturgijske godine te se nastavlja vrijeme kroz godinu: misna su čitanja od 9. tjedna, a u časoslovu je Psaltir I. tjedna.

3. Sutra započinje ljetni kvatreni tjedan u kojem smo pozvani na intenzivniju molitvu te djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje. Kvatreni tjedan završava liturgijom kvatri u subotu, 6. lipnja.

4. Svete mise sutra su u 17 i 18,30 sati, od utorka opet po redovitom rasporedu, a u subotu ujutro u 7,30 sati.

5. Sveta ispovijed moguća je pola sata prije mise.

6. Župni ured otvoren je od utorka do petka, u 19 sati.

7. Ponovno organiziramo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti kroz cijeli tjedan u Pastoralni centar, a u nedjelju, 7. lipnja, u školu, prije bilo koje mise. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi paketa da dođu u nedjelju navečer u Pastoralni centar.

8. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 19 do 19,30 sati.

9. Pred nama je prvi petak, posljednji od '9 prvih petaka'. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti svete sakramente, te slavimo misu za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Nakon mise bit će cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava u subotu misom u 7,30 sati.

10. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

11. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

12. Na svetkovinu Tijelova, u četvrtak, 11. lipnja, misa s procesijom bit će u 9 sati. Procesija počinje i završava pred OŠ Jure Kaštelana, a nakon procesije bit će još jedna misa. Pozivamo vas da se odazovete u što većem broju, a djecu molimo da dođu obučeni u bijelo. Molimo sve koji mogu da dan prije donesu u Pastoralni centar latice cvijeća i košarice. Toga dana nema euharistijskog klanjanja.

13. Proljetni termin slavlja Prve pričesti bit će u subotu, 13. lipnja, a jesenski 26. rujna.

14. Naši đakoni spremaju se za svećenička ređenja i mlade mise:

Vlč. Marko Dominić: svećeničko ređenje bit će u subotu, 20. lipnja, na Mariji Bistrici, a mlada misa u nedjelju, 21. lipnja.

Vlč. Domagoj Tujmer: svećeničko ređenje bit će u subotu, 27. lipnja, u Gospiću, a mlada misa u nedjelju, 5. srpnja.

Naše đakone i dalje pratimo svojim molitvama. Pozivam sve da se uključite u pripravu i slavlje mladih misa. Još možete dati svoj novčani prilog. Hvala!

DUHOVI

TAGOVI: obitelj

15:00 križni put u parku
Park Savica