Dušni dan

2. studenoga 2014.

Dušni dan

1. Potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu mogu postići vjernici koji su se istinski pokajali, uz potpuni otklon duše od želje za bilo kakvim grijehom, i to:
    • tko u dane od 1. do 8. studenoga pohodi groblje i moli za pokojne;
    • tko na dan Svih svetih, ili na Dušni dan, ili po dopuštenju ordinarija u nedjelju poslije Dušnog dana, pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed, ako je potrebna, i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju, Vjerovanje i molitvu na nakanu Svetoga Oca te moli za pokojne.
  2. Danas je susret djece školske dobi, u dvorani Pastoralnog centra nakon jutarnje mise i probe Dječjeg zbora, od 10,30 sati. Ovakve će susrete dva puta mjesečno voditi animatori mladih naše Župe.
    Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!
  3. Preporučujemo naš Župni molitvenik, s molitvama i pjesmama u čast bl. Alojziju Stepincu, tekstovima najčešćih zajedničkih pobožnosti u našoj Župi i drugim važnijim
    molitvama. Župni molitvenik možete nabaviti po cijeni od 15 kuna.
  4. Zajednica mladih na svojim susretima obrađuje temu: Veliki proroci, a ovoga tjedna
    na redu je Ezekiel, prorok novog Doma. Mi se veselimo vašem dolasku, a vi?!
  5. Četvrtkom nakon mise euharistijskom klanjanju ostajemo na euharistijskom klanjanju.
  6. Pred nama je prvi petak u mjesecu, dan posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prigoda za primanje svetih sakramenata. Sv. misu slavimo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi To je drugi u nizu od 9 prvih petaka koje ćemo obavljati do lipnja sljedeće godine.
    Toga dana svećenici posjećuju bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se do četvrtka jave u Župni ured.
  7. Sljedeći susret učenika sedmih razreda bit će u subotu, 8. studenoga, u 12 sati, s temom: Svi Sveti - povezanost putujuće i proslavljene Crkve.
  8. Najavljeno Župno hodočašće u Svetu Zemlju – Izrael odgađa se zbog premalog interesa.
  9. U subotu, 6. prosinca idemo na adventski program u austrijski Salzburg. Polazak je u 2 sata ujutro ispred škole. Cijena je 220 kn. Potrebna je osobna iskaznica. Karte možete
    nabaviti u Župnom uredu. Rezervacije vrijede 2 dana.
  10. Ženidbu namjeravaju sklopiti - Tadimir Radobolja iz Zagreba (sin Tonćija i Lie, dj. Božinović), rkt. i Tona Radobolja, dj. Perišić, iz Zagreba (kći Ivana i Nede, dj. Rastočić), rkt.
  11. Preporučujemo vjerski tisak: Glas Koncila, MAK, Glasnik bl. A Stepinca.
  12. Prilog za potrebe Župe možete uplatiti na IBAN: HR3423400091110672315 (novi broj!)

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.