Hod za život

13. svibnja 2018.

Hod za život

U subotu, 19. svibnja 2018. godine, u Zagrebu će se održati treći nacionalni hod za život pod geslom: Hod za životobitelj i Hrvatsku. Taj Hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoji promicati vrijednost otajstva ljudskoga života, s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke i obitelji u hrvatskome društvu. Hod je javno očitovanje zauzetosti za vrjednote koje su temeljne za budućnost domovine Hrvatske.

»Gospodine, svojim si Duhom stvorio svijet, a kruna stvaranja je čovjek što si ga stvorio na svoju sliku. Daj nam snagu istoga Duha da se u hrvatskome društvu zauzimamo za otajstvo ljudskoga života i za dostojanstvo čovjeka od začeća do naravne smrti, molimo te«.

»Gospodine, ti muškarce i žene pozivaš da žive svetost bračnoga zajedništva. Povjeravamo ti naše obitelji, njihove radosti i boli. Svojim ih Duhom nadahnjuj i jačaj da budu otvorene za primanje novoga života, molimo te«.

19:00 kateheza za odrasle
20:00 mješoviti zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.