I. nedjelja došašća

30. studenoga 2014.

I. nedjelja došašća
  1. Hvala svima koji su sudjelovali u akciji prikupljanja odjeće i obuće za korisnike Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Prikupljen je jedan pun kombi stvari i predan u Caritasov ured u Selskoj. Jedna se osoba javila kao novi volonter da fizički pomogne onima koji to već redovito čine. Hvala!
  2. Na izlazu iz škole možete kupiti prigodne narukvice u sklopu tradicionalne božićne akcije Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“. Ovogodišnja akcija odvija se pod nazivom „Sve je moguće!“
    Narukvice su namijenjene prvenstveno srednjoškolskoj djeci i mladima, ali i obiteljima i starijima te se prodaju po cijeni od 5 kn. Osim kao sredstvo kojim će se prikupiti novac za Župni Caritas i za Caritas Zagrebačke nadbiskupije, narukvice služe i kao jedan od vidova pripreme za 2. nacionalni dan obitelji. Podržite ovu akciju!
    Župni Caritas
  3. Sljedeće nedjelje započinje Tjedan Caritasa. Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa pogledajte na njihovim web-stranicama: caritas.hr i czn.hr.
    U našoj Župi organizirat ćemo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, od 11. do 14. prosinca.
    Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 12. prosinca, nakon mise. Hvala svim ljudima dobre volje!
  4. Danas u 9 sati je predstavljanje prvopričesnika, a u 18 sati predstavljanje krizmanika. Pratimo ih svojom molitvom.
  5. Prvom nedjeljom došašća započinje nova crkvena godina i vrijeme priprave za Božić. Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornica!
    Na početku svake zornice molimo jutarnju molitvu iz Božanskog časoslova. Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.
  6. Od 2. prosinca upisujemo mise za sljedeću godinu. Misni stipendij iznosi 50 kn.
  7. Zajednica mladih na svojim susretima obrađuje temu: Žene u Bibliji. Susreti su i dalje srijedom u 20,30 sati u Pastoralnom centru.
    Ovog tjedna više ćemo saznati o Juditi. Mi se veselimo vašem dolasku, a vi?!
  8. Četvrtkom nakon mise družimo se s Isusom, na drugi način (euharistijsko klanjanje). Dođite!
  9. Pred nama je prvi petak u mjesecu, treći u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike. Koji žele da ih svećenik pohodi, neka se jave u Župni ured.
  10. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu
  11. U subotu, 6. prosinca posjetit ćemo Hrvatsku katoličku misiju bl. Alojzija Stepinca, u Salzburgu. Polazak je u 1 sat ujutro! Potrebna je osobna iskaznica.
  12. Najavljujemo predstavljanje naše nove knjige „Dan kada sam srela Gospodina“, u subotu, 13. prosinca, autorice Danijele Barišić.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.