IN MEMORIAM Alojzije Žlebečić

25. studenoga 2017.

Prečasni Alozije Žlebečić, velečasni Lojzek, kako smo ga zvali dok smo kao župljani dolazili u crkvu Krista Kralja na Trnju i slušali njegove poučne propovijedi koje su razumijevali i učeni i neuki, a čuli svi i bez razglasa, preselio se u vječnost. Zahvaljujemo Providnosti što nam ga je podarila za župnika dugi niz godina. Resile su ga divne ljudske osobine: samozatajnost, dobrohotnost, spremnost pomoći, druželjubivost, jednostavnost, radosno ophođenje s velikima i malima …

Ispraćajući vlč. Žlebečića na posljednji počinak, sjećamo ga se s poštovanjem i zahvalnošću kao nekadašnji njegovi župljani, a sada župljani Župe bl. Alojzija Stepinca s Trnjanske Savice za čiji je osnutak 1999. i on zaslužan jer je vidio rast grada i vjerske potrebe povećanog broja župljana. Novoosnovanoj Župi bl. Alojzija Stepinca velikodušno je ustupao sakralni prostor crkve Krista Kralja za svete mise, krštenja, svete pričesti, krizme i vjenčanja, ispovijedi i proslave blagdana te besplatno dao na korištenje kuću u Starotrnjanskoj ulici za smještaj župnika i Župni ured novoosnovane Župe, što je potrajalo trinaest godina – od 1999. sve do 2011. i otvorenja Pastoralnoga centra u Rogozovoj 1. S kršćanskom ljubavlju pritjecao je i braći svećenicima i župljanima u pomoć u novoj Župi u brojnim potrebama. Neka mu je za sve to naša najveća hvala!

Gospod ga je sada riješio zemaljskih patnji i pozvao k sebi kao svojega vjernoga slugu. Molimo Gospodina da mu bude milostiv sudac i da ga nagradi nebeskim dobrima za sva dobra djela koja je učinio radeći kao zauzeti Kristov svećenik.

Marija Znika

Preč. Alojzije Žlebečić, svećenik Zagrebačke nadbiskupije, preminuo je u ponedjeljak, 20. studenog 2017. godine, nakon duge i teške bolesti, u Svećeničkom domu sv. Josipa na Kaptolu u 74. godini života i 46. godini svećeništva.

Rođen je 25. kolovoza 1944. godine u Lučelnici, župa BDM Snježne – Dubranec. Nakon završetka Nadbiskupske klasične gimnazije na Šalati i Dječačkog sjemeništa u Zagrebu, stupa u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište u Zagrebu 1966. godine te započinje studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu.

Đakonat je primio 12. ožujka 1972. godine, a za svećenika Zagrebačke nadbiskupije zaređen je 25. lipnja 1972. godine po rukama kardinala Franje Kuharića.

Kao svećenik službovao je u sljedećim župama: u Župi Krista Kralja u zagrebačkom Trnju kao župni vikar, u Župi sv. Josipa u Šišljaviću kao upravitelj župe, u Župi Krista Kralja u zagrebačkom Trnju kao upravitelj župe i višegodišnji dekan Maksimirsko-trnjanskog dekanata, te u Župi Sv. Ivana Krstitelja na zagrebačkoj Novoj Vesi kao župnik.

Autor je trilogije komentara nedjeljnih i blagdanskih čitanja pod zajedničkim naslovom "Per aspera ad astra - Kroz trnje do zvijezda" u izdanju Glasa Koncila 2012. godine, te spomen monografije o crkvi i župi Krista Kralja u Zagrebu „Krist Kralj u Trnju o 100. obljetnici rođenja Ivana Meštrovića“ u izdanju Kršćanske sadašnjosti 1983. godine.

Sprovod je bio u četvrtak, 23. studenog, u 13.20 sati, na groblju Miroševac.

Svećenika Alojzija Žlebečića preporučamo u Vaše molitve.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje