Istina o Istanbulskoj

4. studenoga 2017.

Istina o Istanbulskoj

Do kraja godine predstoji nam rasprava o ratifikaciji Istanbulske konvencije. Ta bi ratifikacija predstavljala udarac na kršćanske vrednote i značajan korak u rastakanju zdravog okružja za život naših obitelji i naše djece.

Želite li (možda zvuči nevjerojatno, ali to se već događa u nekim zemljama):

• da nastavnica u školi upita Vašu kćer je li ona sigurna da je žensko ili bi radije birala da je muško?
  • da se službeno nećete više moći nazivati majka i otac već „roditelj 1“ i „roditelj 2“?
  • da Vašem sinčiću teta u vrtiću lakira nokte i oblači haljinicu kako bi „isprobao“ osjeća li se bolje kao djevojčica?
  • da se ukinu odvojene ženske i muške svlačionice, muški i ženski wci?
  • da se obitelj i brak između žene i muškarca počnu i službeno tretirati kao nepoželjna „tradicija na temelju rodnih stereotipa“?

To sve donijela bi nam Istanbulska konvencija koja, pod krinkom borbe protiv nasilja nad ženama, pokušava „na mala vrata“ ugurati „rod“ i rodnu ideologiju, ne samo u hrvatsko zakonodavstvo, već i u obrazovanje i medije!

Zato Vas pozivamo da se pridružite građanskoj inicijativi Istina o Istanbulskoj!

Na stranici www.istinaoistanbulskoj.info možete pročitati sve o građanskoj inicijativi, o razlozima neprihvatljivosti Istanbulske konvencije i o posljedicama rodne ideologije u svijetu.

Potpišite PETICIJU protiv ratifikacije Istanbulske konvencije! O rezultatima peticije izvijestit ćemo predsjednika Vlade i Hrvatski sabor. Važno je da se što više ljudi usprotivi, zato potaknite i svoje ukućane i prijatelje da se potpišu!

Kristina Pavlović, prof., predsjednica udruge Glas roditelja za djecu – GROZD i članica organizacijskog odbora građanske inicijative Istina o Istanbulskoj

Prezentacija u PDF obliku o štetnim posljedicama ratifikacije Istanbulske konvencije.

Iz ureda Hrvatske biskupske konferencije priopćeno je da su tijekom prošlog plenarnog zasjedanja, 10. – 12. listopada 2017., biskupi razgovarali i o rezultatima javne rasprave o Istanbulskoj konvenciji. Prenosimo iz Priopćenja:

„Biskupi su upoznati s rezultatima završene javne rasprave o Istanbulskoj konvenciji i podržavaju zakone koji štite žene i obitelji od nasilja kojega, nažalost, kod nas ima sve više. No, biskupi ne podržavaju konvenciju koja uz plemenite nakane obrane od nasilja „implementira" u sadržaj zakonskoga akta terminologiju „rodne ideologije", za koju je papa Bendikt XVI. svojevremeno govorio da „vrši atentat na oblike obitelji koju čine otac, majka i djeca". A papa Franjo je na susretu mladih u Poljskoj (12. kolovoza 2016.) rekao kako se radi o „ideološkoj kolonizaciji". Crkva se zauzima za slobodu pojedinaca i naroda i ne prihvaća nikakvu kolonizaciju koja bi zadirala u antropologiju na kojoj stvaramo i izgrađujemo svoj identitet. Biskupi pozivaju sve odgovorne i javne djelatnike u društvu da ne podlegnu zavodljivim, nejasnim i upitnim ponudama po kojima se ponekad izglasavaju zakoni. Europa, kao i Hrvatska, stoljećima je imala svoju filozofiju, antropologiju i etiku na koju se oslanjala politika i društveno djelovanje.“

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"