Krist Kralj

23. studenoga 2014.

Krist Kralj
  1. Današnja svetkovina Krista Kralja osobito se svečano slavi u istoimenoj susjednoj Župi na Krugama! Središnje misno slavlje je u 11 sati.
  2. Na izlazu iz škole možete kupiti prigodne narukvice u sklopu tradicionalne božićne akcije Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“.
    Ovogodišnja akcija odvija se pod nazivom „Sve je moguće!“
    Narukvice su namijenjene prvenstveno srednjoškolskoj djeci i mladima, ali i obiteljima i starijima te se prodaju po cijeni od 5 kn. Osim kao sredstvo kojim će se prikupiti novac za Župni Caritas i za Caritas Zagrebačke nadbiskupije, narukvice služe i kao jedan od vidova pripreme za 2. nacionalni dan obitelji.
    Podržite ovu akciju!
    Odbor Župnog Caritasa
  3. Danas završava akcija Župnog Caritasa za prikupljanje odjeće i obuće za korisnike Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Robu možete donijeti u školu nakon mise. Možete donijeti bilo koju očuvanu, čistu i uredno složenu robu, a najveća je potreba za obućom.
    Pomozimo našim ugroženim sugrađanima, svjedočeći djelotvornu ljubav. Hvala svima!
  4. Zajednica mladih na svojim susretima započela je temu: Žene u Bibliji. Susreti su i dalje srijedom u 20,30 sati u Pastoralnom centru. Ovog tjedna više ćemo saznati o Ruti.
    Mi se veselimo vašem dolasku, a vi?!
  5. Roditeljski sastanci bit će u srijedu, 26. studenoga: za prvopričesnike u 19 sati, a za krizmanike u 19,30 sati.
  6. Četvrtkom nakon mise ostajemo na euharistijskom klanjanju.
  7. Sljedeća nedjelja je 1. nedjelja došašća kojom započinjemo novu crkvenu godinu i vrijeme priprave za Božić.
    U 9 sati bit će predstavljanje prvopričesnika, a u 18 sati predstavljanje krizmanika.
    Pratimo ih svojom molitvom.
  8. U došašću ćemo svakog jutra u 6 sati u kapeli slaviti mise zornice. Nedjeljom nema zornice.
    Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.
  9. U subotu, 6. prosinca idemo na adventski program u Salzburg. Posjetit ćemo Hrvatsku
    katoličku misiju bl. Alojzija Stepinca. Polazak je ispred škole, u 1 sat ujutro, a ne u 2, kako je do sada pisalo! Cijena je 220 kn. Potrebna je osobna iskaznica.

20:30 zajednica mladih

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.