NAJAVA: Proslava Stepinčeva na Savici 3.X.2012.

15. rujna 2012.

NAJAVA: Proslava Stepinčeva na Savici 3.X.2012.

U Župi bl. Alojzija Stepinca na Trnjanskoj Savici, prvoj župi posvećenoj blaženom Alojziju Stepincu, proslavit će se i ove godine po 14. put Župna svetkovina i ujedno 14. obljetnica Stepinčeve beatifikacije. Župnoj proslavi prethodit će četverodnevna duhovna priprava kad će nam predslavitelji misnih slavlja u svojim homilijama otkrivati iz Evanđelja smjerokaze za čvrstu i postojanu vjeru, kao i bitne momente iz Blaženikova života te istaknuti one njegove vrline  koje i nama danas mogu i moraju biti orijentiri. On je svojom nepokolebljivom vjerom i ljubavlju prema bližnjemu bio pravi uzor za nasljedovanje i pravi sluga Božji. Njegovu se zagovoru i danas utječemo.

Duhovna priprava započinje u subotu, 29. rujna kad će misno slavlje u predvorju Osnovne škole Jure Kaštelana u 19 sati  predvoditi don Damir STOJIĆ, studentski kapelan, što će, vjerujemo, posebno privući mlade župljane.
Don Damir STOJIĆ predvodit će misno slavlje i u nedjelju,  30. rujna u 19 sati u predvorju Osnovne škole Jure Kaštelana.
U ponedjeljak, 1. listopada, predvođeni našim župnikom mr. Antunom Vukmanićem, hodočastit ćemo u Zagrebačku prvostolnicu, Stepinčevu katedralu,  na grob bl. A Stepinca da bismo se poklonili našemu Blaženiku i molili da nam isprosi kod Gospodina dar postojanosti u vjeri kakvu je on uvijek i svugdje javno svjedočio i potvrdio svojom mučeničkom smrću. Nakon molitve, razgleda katedrale i riznice pribivat ćemo u 18 sati misnom slavlju u katedrali i pjesmom slaviti Gospoda te potom razgledati Spomen-zbirku bl. Alojzija Stepinca.
U utorak, 2. listopada pokorničkim ćemo se bogoslužjem pripraviti za sakrament sv. ispovijedi. Sv. misu će potom slaviti don Damir STOJIĆ, studentski kapelan, a mi joj pribivati izmireni s Gospodom.

Na sam dan svetkovine, u srijedu, 3. listopada slavit će se dvije svete mise u  našoj Župi: prva u 9 sati ujutro u kapelici bl. A. Stepinca u novouređenom Pastoralnom centru, Z. Rogoza 1 i druga navečer u 20 sati u većem prostoru u predvorju Osnovne škole Jure Kaštelana, V. Ruždjaka 2A kad će svečano misno slavlje predvoditi o. Stjepan FRIDL, urednik Radio Marije, od kojega živa crkva na Savici očekuje nove poticaje za učvršćivanje u vjeri.
Misna će slavlja svojom pjesmom uzveličati naši zborovi: Zbor  mladih i  Župni zbor.
Prije misnih slavlja molit će se krunica da u molitvi pripravimo svoj duh za misna slavlja.
                                Marija Znika

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.