OSTANITE U MOJOJ LJUBAVI!

10. lipnja 2020.

OSTANITE U MOJOJ LJUBAVI!

Pod naslovom „Ostanite u mojoj ljubavi“, tijekom izolacije zbog pandemije COVID-19 i zabrane sudjelovanja naroda u misnim slavljima, od 20. ožujka do 1. svibnja 2020. godine, na Facebook stranici Župe bl. Alojzija Stepinca, na Trnjanskoj Savici u Zagrebu, objavljen je niz od 40 ideja – kratkih tekstova s konkretnim svakodnevnim prijedlozima za molitvu, čitanje, pjevanje i druge oblike duhovnog vježbanja kako bismo, unatoč odvojenosti od oltara, rasli u ljubavi prema Gospodinu i ostali u njegovoj ljubavi.

Spomenuto razdoblje, od „Josipova“ 19. ožujka do „Josipova“ 1. svibnja, u trajanju od 40 dana, nadopunjeno je s tri video-poticaja da „ništa više ne bude isto“ u našem odnosu prema ispovijedi, misi i pričesti, kao trodnevna priprava za ponovno okupljanje na misama, od 2. svibnja.

40 dana kasnije, povodom trećeg „Josipova“ ove godine, spomena sv. Josipa Zaštitnika Hrvatske, 10. lipnja, podsjećamo na ovu „škrinju s blagom“ i preporučujemo je svima koji žele ostati u Isusovoj ljubavi!

Hvala Ivani na nadahnutim poticajima i ustrajnoj realizaciji, te Zvonimiru na obradi za ovo e-izdanje. Sve koji se ovim idejama posluže neka prati nebeski zagovor sv. Josipa i bl. Alojzija Stepinca.

E-izdanje je dostupno u dva oblika:

1. e-knjiga, u formatu .epub, posebno prikladna za mobitele
  2. web-stranica, za jednostavno čitanje na mobitelima i računalima.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale