PEDESETNICA - DUHOVI

20. svibnja 2018.

PEDESETNICA - DUHOVI
  1. Jučer je u našoj župi, po krizmatelju preč. Tomislavu Subotičancu, moderatoru Nadbiskupskog duhovnog stola, sakrament potvrde primilo 33 učenika osmih razreda. Njima čestitamo, Gospodinu zahvaljujemo na ovom daru, a za krizmanike i dalje molimo!
    Zahvaljujemo također vjeroučitelju Krunoslavu Perkoviću koji ih je pripremao za ovo slavlje. Danas zajedno sa župnom zajednicom slave misu zahvalnicu.

2. Današnjom svetkovinom završava vazmeno vrijeme crkvene liturgijske godine te se nastavlja vrijeme kroz godinu: misna su čitanja od 7. tjedna, a u časoslovu je Psaltir III. tjedna.

3. Sutra započinje ljetni kvatreni tjedan u kojem smo pozvani na intenzivniju molitvu te djela pokore i ljubavi.
    Tjedan je posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje.

4. Pozivamo sve na Ultreju, duhovnu obnovu za polaznike Kursilja, koja će se održati u četvrtak, 24. svibnja, nakon mise, u Pastoralnom centru.
    O temi komunikacije govorit će Ivanka Samardžić, a Ana i Vedran Pavlović o tome će iznijeti svoje svjedočanstvo.

5. Marijanske svibanjske pobožnosti započinju svakog dana u 17,50 sati.

6. Slavlje prve pričesti bit će u subotu, 26. svibnja, u 10,30 sati. Prvopričesnike preporučujemo u vaše molitve!
    Toga dana nema večernje mise.

7. Proslava svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba, bit će u srijedu, 30. svibnja. Toga je dana u našoj Župi misa u 17 sati.

8. Na svetkovinu Tijelova, u četvrtak, 31. svibnja, misa s procesijom bit će u 9 sati. Procesija počinje pred OŠ Jure Kaštelana, a završava pred Pastoralnim centrom.
    Toga dana nema euharistijskog klanjanja ni večernje mise.

9. U subotu, 9. lipnja, organiziramo hodočašće u Padovu. Polazak je u ponoć, a cijena je 240 kn.

10. O 120. obljetnici rođenja i 20. obljetnici beatifikacije kardinala Alojzija Stepinca, izdali smo 2. preuređeno izdanje Župnog molitvenika. Cijena: 20 kuna.

11. Ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji prebiva u nama (Rim 5, 5; 10, 11).

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale