Pismo roditeljima prvopričesnika

22. svibnja 2020.

Poštovani roditelji prvopričesnika,

Vaše dijete uskoro će pristupiti sakramentu Euharistije po kojoj Bog vjernicima daruje život u Kristu. Kako bi ovo slavlje vjere proteklo u miru i radosti, pružam Vam mali podsjetnik:

1. Imat ćemo još tri vjeronaučna susreta, po skupinama u redovitom terminu srijedom, od 14,30 do 17 sati: 27. svibnja, te 3. i 10. lipnja.

2. Sljedeće tri nedjelje, nakon mise u 9 sati, bit će proba pjevanja za sve prvopričesnike.

3. Prvopričesničke haljinice možete preuzeti u Pastoralnom centru, u petak i subotu, 29. i 30. svibnja u 19 sati. Molim Vas da nakon Prve pričesti haljine kod kuće operete i ispeglate, te ih vratite do 21. lipnja.

4. Kateheza i proba za krštenje (za troje prvopričesnika) bit će u subotu, 30. svibnja, od 12 do 14 sati, u Pastoralnom centru.

5. Generalna proba za obnovu krsnih obećanja i Prvu pričest bit će u subotu, 6. lipnja, u 9,30 sati, u školi.

6. Krštenje će biti u subotu, 6. lipnja, u 17 sati, u Pastoralnom centru.

7. Obnova krsnih obećanja bit će u nedjelju, 7. lipnja, na misi u 9 sati. Treba ponijeti krsnu svijeću.

8. Ispovijed prvopričesnika bit će u srijedu, 10. lipnja, na satu vjeronauka. Roditelji se mogu ispovjediti u tom tjednu od ponedjeljka do petka, od 17,30 do 18,30 sati.

9. U subotu, 13. lipnja, neka djeca kod kuće doručkuju, obuku prvopričesničke haljinice te 1. grupa bude u 9,30 sati ispred škole (misa je u 10 sati), a 2. grupa u 11 sati (misa je u 11,30 sati). U prostor pred oltarom ulazi samo službeni fotograf (po dogovoru među roditeljima) koji će fotografirati Vaše dijete pred oltarom prije mise, u trenutku kada prima Svetu pričest, na kraju mise napraviti zajedničke fotografije, a čitav obred snimati i videokamerom.

10. Nakon svečanosti i fotografiranja ispred škole će biti malo osvježenje za prvopričesnike i roditelje. Ako možete, donesite prije mise kakav sok, vodu ili kolač. Hvala!

11. U nedjelju, 14. lipnja, u 9 sati slavimo misu zahvalnicu. Nakon mise prvopričesnicima ćemo podijeliti Uspomene.

Troškove vezane za ovo slavlje (uspomena, molitvenik, križić) u ukupnom iznosu od 100 kuna, trebalo bi podmiriti do srijede, 10. lipnja. Ako netko od Vas zbog ekonomske situacije nije u mogućnosti podmiriti ovaj trošak, neka se osobno javi u Župni ured. Nijedno dijete neće zbog toga ostati bez sakramenta euharistije.

Ako se pojave neki nepredviđeni problemi u svezi ovoga programa, javite se u Župni ured.

Srdačan pozdrav,

Antun Vukmanić, župnik

Pismo roditeljima prvopričesnika (PDF)

Pismo roditeljima prvopričesnika