Program proslave Stepinčeva 2015.

20. rujna 2015.

U subotu, 3. listopada 2015., na godišnjicu proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca, naša će Župa proslaviti svoj župni blagdan, još jednom u svojoj višegodišnjoj 'privremenoj crkvi' - u predvorju OŠ Jure Kaštelana, V. Ruždjaka 2A.

Duhovna priprava započinje u subotu, 26. rujna. Zajednica mladih „Duhovni kutak“ organizira molitvenu večer za mlade, koja započinje pokorničkim bogoslužjem u 17,30 sati, u školi; slijedi krunica, misa, euharistijsko klanjanje te koncert duhovne glazbe. Program će predvoditi preč. Marinko Miličević, kancelar Gospićko-senjske biskupije i duhovnik Zajednice Injigo.

U nedjelju, 27. rujna, u 10 sati, na mjestu izgradnje buduće župne crkve u parku, molit ćemo za zagovor bl. Alojzija Stepinca i obnoviti posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

U utorak, 29. rujna, hodočastit ćemo u zagrebačku prvostolnicu, Stepinčevu katedralu. U 16 sati posjetit ćemo Muzej bl. Alojzija Stepinca, zatim u 17,30 sati sudjelovati u molitvi krunice, te u 18 sati na misnom slavlju. Nakon mise kod Blaženikova ćemo groba moliti za izgradnju naše crkve.

U srijedu, 30. rujna, u Pastoralnom centru, Z. Rogoza 1, započinje trodnevna duhovna obnova, na temu: „Brak i obitelj po Božjem planu“, koju će predvoditi vlč. Krunoslav Pačalat, župnik Župe bl. A. Stepinca u Koprivnici.

U srijedu i petak program započinje molitvom krunice u 17,50 sati, dok u četvrtak započinje u 17 sati euharistijskim klanjanjem.
Svakog dana trodnevnice na misi će pjevati po jedan župni zbor, a vlč. Pačalat će nakon mise održati polusatno predavanje na temu braka i obitelji:
Srijeda: (Kako) Ostvariti iskustvo sretnog braka i skladne obitelji.
Četvrtak: Kvalitetom bračnog odnosa do blagostanja u obitelji.
Petak: Prevladavanje kriza i teškoća bračnog i obiteljskog života uz Božju pomoć.
Pozivaju se bračni parovi i obitelji da se pridruže ovom programu.

U subotu, 3. listopada, na Stepinčev blagdan, središnje slavlje u školi, u 11 sati, predvodit će mons. Ivan Miklenić, uz pratnju naših župnih zborova.
Misu u 18,30 sati predvodit će vlč. Krunoslav Pačalat, a pjevat će zbor mladih „Stepinčeva mladež“ iz Koprivnice.

Plakat s programom duhovne obnove za obitelji u PDF obliku preuzmite ovdje.

TAGOVI: Stepinčevo

10:00 misa posvete ulja