STEPINČEVO i 20. OBLJETNICA ŽUPE

STEPINČEVO  i 20. OBLJETNICA ŽUPE

DUHOVNA PRIPRAVA

Vanjsko obilježje

Župne majice, koje ste naručili povodom 20. godišnjice osnutka Župe, moći ćete platiti i preuzeti u petak, 27. rujna, nakon mise u Pastoralnom centru, u subotu ujutro u školi, te u nedjelju nakon večernje mise.

Pokorničko bogoslužje i ispovijed
Subota, 28. rujna, u 9 sati

Proslavu našega jubileja započinjemo „inventurom“ kroz temeljiti ispit savjesti i ispovijed, za koju će na raspolaganju biti više svećenika. U župnom molitveniku, na str. 135., te na našoj mrežnoj stranici pronaći ćete nekoliko primjera ispita savjesti, a posebno preporučujemo onaj za očeve i majke.

Hodočašće u katedralu
Nedjelja, 29. rujna, u 10 sati

Rođendanski dar Župi je đakonsko ređenje našeg župljanina MARKA DOMINIĆA u nedjelju u 10 sati u katedrali. Hvala Gospodaru žetve!
Dođite svi na naše tradicionalno hodočašće i molitvu kod Stepinčeva groba za njegovu kanonizaciju i za izgradnju naše crkve. Radi sudjelovanja na ovom velikom slavlju, u našoj su Župi mise u 8 i 18,30 sati.

Trodnevnica
Od 30. rujna do 2. listopada

Svakog dana u 17,50 sati započinje krunica s litanijama bl. Alojzija Stepinca.
Slijedi sveta misa u 18,30 sati, koju, uz sudjelovanje župnih zborova, u ponedjeljak predvodi prvi župnik ove Župe, vlč. Dragutin Cerovečki, u utorak vlč. Ivica Zlodi, župnik Župe Sv. Obitelji, a u srijedu vlč. Ivan Filipčić, župnik Župe Krista Kralja.
U srijedu, 2. listopada, nakon mise bit će svečano Bdjenje sa Stepincem: Biti kao Stepinac Kristom oduševljen.

SVETKOVINA

Na Stepinčevo, u četvrtak, 3. listopada misa je u 9 sati u Pastoralnom centru, a svečanu misu u 20 sati predvodi mons. Mijo Gorski, zagrebački pomoćni biskup.
Prigodni program započinje u 19,30 sati.

Na Stepinčevo ne radi Župni ured i nema euharistijskog klanjanja.

Pozivamo sve štovatelje bl. Alojzija Stepinca, Trnjane i druge Zagrepčane, vjernike i sve ljude dobre volje, a osobito mlade, da se pridruže slavlju i molitvi za izgradnju župne crkve na Savici.

Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi i proslavi blagdana.

NASTAVAK SLAVLJA

U petak, 4. listopada, ujedno je i prvi petak u zajedničkoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne, a misu prikazujemo za sve dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Također vas pozivamo na zahvalno (grč. εὐχαρıστία = zahvaljivanje, zahvalna molitva) cjelonoćno klanjanje, do subote u 8 sati.

U subotu, 5. listopada, zajedno s učenicima OŠ, osobito prvopričesnicima i krizmanicima, u 8,45 sati krećemo od katedrale na hodočašće Stepinčevim putem u Remete, gdje je misa u 11 sati. Polazak je u 8 sati od škole.

Istoga dana, u 16 sati, održat će se novi susret Obiteljske zajednice, koja će ove godine obrađivati katehetski ciklus Izazov očinstva i Izazov majčinstva, Ureda HBK-a za obitelj.

Pozivamo vas na predstavljanje Pastoralnog plana naše Župe, za godinu 2019. - 2020., sljedeće nedjelje, u 11 sati. Za sve naše obitelji pripremamo sažet Raspored pastoralnih događanja.

TAGOVI: Stepinčevo

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.