Stepinčevo na Savici - duhovna priprava i proslava

24. rujna 2016.

Subota, 24. rujna Hodočašće u Katedralu

Duhovna priprava započinje u subotu, 24. rujna, hodočašćem u katedralu. U 17,30 sati posjetit ćemo u novouređenoj sjevernoj kuli, Kaptol 31, izložbu „Stepinac: put svetosti“. Zatim ćemo u 18,30 sati sudjelovati u molitvi krunice, a u 19 sati na misi koju predvodi mons. Mijo Gorski. Nakon mise kod Stepinčeva groba molit ćemo za njegovu kanonizaciju i za izgradnju župne crkve.

Svakog dana priprave program započinje molitvom krunice u 18,15 sati, nakon krunice molimo litanije bl. Alojzija Stepinca, a u 19 sati je misa.

Ponedjeljak, 26. rujna Pastoralni centar, Z. Rogoza 1

Zajednica mladih „Duhovni kutak XI“ organizira susret za mlade, u ponedjeljak, 26. rujna, u 19 sati, u župnom Pastoralnom centru, Z. Rogoza 1, pod geslom "DAJ DA TE UPOZNAM". Svetu misu, ispovijed i klanjanje predvodi preč. Marinko Miličević, kancelar Gospićko-senjske biskupije, duhovnik Zajednice Injigo i odgovorni za Svećenički marijanski pokret u Hrvatskoj, zajedno sa Stjepanom Arnušem, vjeroučiteljem.

Četvrtak, 29. rujna Pastoralni centar, Z. Rogoza 1

U četvrtak, 29. rujna, nakon mise, sve do 22 sata, vjernici će se zadržati u euharistijskom klanjanju, zahvaljujući Gospodinu za izdanu lokacijsku dozvolu, za preko 10 000 potpisa i pisama podrške vjernika i štovatelja bl. Alojzija Stepinca, te moleći da se Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja o ovoj lokacijskoj dozvoli očituje pozitivno kako bi postala pravomoćna.

Subota, 1. listopada OŠ J. Kaštelana, V. Ruždjaka 2A

U subotu, 1. listopada, u 17,30 sati, u predvorju škole započinje Pokorničko bogoslužje u kojem nas Crkva poziva da se vratimo Ocu milosrđa, iskusimo njegovu ljubav i radost, te činimo njegova djela. Vjernicima će za ispovijedanje biti na raspolaganju više svećenika. Kao i svake prve subote u mjesecu, pod misom će župljani obnoviti posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

Nedjelja, 2. listopada OŠ J. Kaštelana, V. Ruždjaka 2A

Zbog Hodočašća svećenika Zagrebačke crkvene pokrajine u Mariju Bistricu, 3. listopada, ove će godine naša Župa proslaviti svoj župni blagdan u nedjelju, 2. listopada 2016., uoči godišnjice proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca. Svečano misno slavlje u 11 sati, u predvorju OŠ Jure Kaštelana, uz pratnju župnih zborova, predvodit će preč. Alojzije Žlebečić, dugogodišnji župnik na Trnju.

STEPINČEVO. Ponedjeljak, 3. listopada

Na Stepinčev blagdan, u ponedjeljak, 3. listopada, misa je također u 19 sati u Pastoralnom centru, a nakon mise vjernici će se u procesiji sa svijećama uputiti na mjesto izgradnje buduće župne crkve u parku. Razmatrajući Blaženikove poruke, molit će za proglašenje svetim bl. Alojzija Stepinca i za izgradnju župne crkve.

Molitvu u parku, pod Stepinčevim geslom: "GOSPODINU BOGU SE NE ŽURI, ALI ON NIKADA NE ZAKASNI", animirat će mladi naše Župe, a sudjelovat će i don Damir Stojić i p. Ike Mandurić, dok će glazbeni dio predvoditi grupa Božja pobjeda, iz svetišta Svete Mati Slobode.

Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi i proslavi blagdana. Pozovite svoje susjede i prijatelje na ova slavlja, a posebno na Molitvu u parku.

TAGOVI: Stepinčevo

10:00 misa posvete ulja