Stepinčevo na Savici - Molitva u parku

3. listopada 2016.

Na Stepinčev blagadan, u ponedjeljak3. listopada, misa je u 19 sati u Pastoralnom centru, a nakon mise vjernici će se u procesiji sa svijećama uputiti na mjesto izgradnje buduće župne crkve u parku. Razmatrajući Blaženikove poruke, molit će za proglašenje svetim bl. Alojzija Stepinca i za izgradnju župne crkve.

Molitvu u parku, pod Stepinčevim geslom: "GOSPODINU BOGU SE NE ŽURI, ALI ON NIKADA NE ZAKASNI", pripremaju mladi naše Župe, vodi Lejdi Oreb, sudjeluju don Damir Stojić i p. Ike Mandurić, a u glazbenom dijelu „Božja pobjeda“, „Duhovni kutak XI“, vlč. Ljubo Vuković i Maja Blagdan. Zahvaljujemo izvođačima i našim donatorima, tvrtki Zagrebgradnja i Didi Sound, na velikodušnoj potpori!

Pozovite svoje susjede i prijatelje na Molitvu u parku!

Poruka mladih Župe bl. Alojzija Stepinca mladima i svima ostalima

Dragi mladi grada Zagreba,
ponedjeljak 3. listopada 2016. vrlo je važan dan za našu župu.
Ovogodišnja proslava Stepinčeva za nas je posebno važna jer nakon 17 godina čekanja od osnutka Župe, blizu smo dobivanja pravomoćne lokacijske dozvole za gradnju naše župne crkve. Toga dana, u 20 sati, u parku na Savici, molimo za što skoriju izgradnju naše župne crkve.
Što vam možemo obećati? Ne mnogo. Ne možemo vas dočekati u lijepoj crkvi gdje će nam biti ugodno i toplo. Stajat ćemo na običnoj livadi, u jednu prohladnu jesensku večer.
Ono što ćemo donijeti u sebi, ono je što vrijedi. Donijet ćemo svjetlo, molitvu i pjesmu. Donijet ćemo Savici pravu sliku Crkve. Donijet ćemo Savici Krista. Neka i tvoja svijeća svijetli na Savici, neka se i tvoja molitva čuje na Savici, neka i tvoja pjesma odzvanja po okolnim zgradama!
Mi smo za to spremni, makar gazili po blatu. Mi smo za to spremni, bilo nas na desetke, na stotine ili na tisuće.
Jesi li i ti spreman?

Facebook stranica događaja: Stepinčevo 2016. - molitva u parku

Stepinčevo 2016. - Molitva u parku

TAGOVI: gradnja crkve , Savica , Stepinčevo

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.