SVI SVETI

1. studenoga 2015.

SVI SVETI
  1. Danas su mise u 9 i 18,30 sati u školi, a sutra, na Dušni dan u 7 i 18,30 sati u Pastoralnom centru.

2. Potpuni oprost za duše u čistilištu
    Potpuni oprost za pokojnike, čije su duše u čistilištu, mogu postići vjernici koji su se istinski pokajali, uz potpuni otklon duše od želje za bilo kakvim grijehom, i to:

1. tko u dane od 1. do 8. studenoga pohodi groblje i moli za pokojne;
    2. tko na dan Svih svetih, ili na Dušni dan, ili po dopuštenju ordinarija u nedjelju poslije Dušnog dana, pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed, ako je potrebna, i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju, Vjerovanje i molitvu na nakanu Svetoga Oca, te moli za pokojne.

3. Euharistijsko klanjanje je svakog četvrtka od 17 do 18,30 sati.

4. Od 20. listopada do 10. prosinca traje zajednička akcija Hrvatskog Caritasa i tvrtke Lidl Hrvatska "Pomagati je lako!", kojom se prikupljaju namirnice i proizvodi potrebni socijalno ugroženim obiteljima i pojedincima, korisnicima pomoći nad/biskupijskih i župnih Caritasa diljem Hrvatske. Akcija uključuje sve nad/biskupijske Caritase (17) i sve Lidlove trgovine u Hrvatskoj (86). Na području Zagrebačke nadbiskupije akcija se provodi u 20 Lidlovih trgovina. Više na: www.czn.hr

5. Zajednica mladih na svojim susretima nastavlja o Isusovim prispodobama. Susreti su srijedom u 20 sati, a tema ovotjednog susreta je: Prispodoba o budnom upravitelju.

6. Pred nama je prvi petak u mjesecu, dan posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prigoda za primanje svetih sakramenata. Sv. misu slavimo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. To je drugi u nizu od 9 prvih petaka koje ćemo obavljati do lipnja sljedeće godine.
    Toga dana svećenici posjećuju bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se do četvrtka jave u Župni ured.

7. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

8. Sljedeći susret djece školske dobi bit će u nedjelju, 8. studenoga, nakon jutarnje mise, od 10 sati. Susrete vode animatori mladih naše Župe. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

9. U subotu, 28. studenoga, idemo na adventski program u Beč. Polazak je u 4 sata ujutro ispred škole. Cijena je 230 kn. Potrebna je osobna iskaznica. Karte možete nabaviti u Župnom uredu. Rezervacije vrijede 2 dana.

10. Prilog za potrebe Župe možete uplatiti na IBAN: HR3423400091110672315

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.