Veličanstvena prva procesija s Presvetim na Trnjanskoj Savici

5. lipnja 2015.

Po krasnu sunčanu danu predvođena našim župnikom, Župa je prvi put blagdan Tijelova proslavila i procesijom na ulicama Savice. Noseći ulicama Presveto, taj svečani vanjski znak štovanja sakramenta euharistije, najveće katoličke svetinje, župljani su javno svjedočili svoju vjeru i pokazali životnost župne zajednice koja je aktivna premda u kvartu ni nakon više od 15 godina još nema svoju zgradu crkve. Procesijom se povezalo tri za Župu bitna mjesta: OŠ Jure Kaštelana, privremeni sakralni prostor u kojemu se još  uvijek održavaju nedjeljna i blagdanska misna slavlja, potom park u kojemu je planirana gradnja crkve posvećene zaštitniku Župe, bl. A. Stepincu, te kapelicu Pastoralnoga centra koji nosi Stepinčevo ime gdje je bila završna postaja.

Gospodnja je riječ danas odzvanjala ulicama Savice. Čitanjima svetopisamskih tekstova i radosnom pjesmom slavilo se Presveto. Privuklo je na balkone stanovnike okolnih zgrada i prolaznike.

U veličanstvenoj procesiji sudjelovalo je do sada najviše vjernika različite dobi: od djece u bjelini i košaricama s cvijećem, preko ministranata i bogoslova, mladih i odraslih koji su se svojom pjesmom priključili pjesmi Župnoga zbora.

Zahtjevnu pripremu i svečano ukrašavanje privremenih postaja te dežurstva uz njih, kao i održavanje reda, uzorno su organizirali župljani, uz potporu članova Udruge veterana 147. brigade HV-a.

Marija Znika

TAGOVI: procesija , Tijelovo

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.