XXXIII. ned. kroz god.

16. studenoga 2014.

XXXIII. ned. kroz god.
  1. Na izlazu iz škole možete kupiti prigodne narukvice u sklopu tradicionalne božićne akcije Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“. Ovogodišnja akcija odvija se pod nazivom „Sve je moguće!“. Narukvice su namijenjene prvenstveno srednjoškolskoj djeci i mladima, ali i obiteljima i starijima te se prodaju po cijeni od 5 kn. Osim kao sredstvo kojim će se prikupiti novac za Župni Caritas i za Caritas Zagrebačke nadbiskupije, narukvice služe i kao jedan od vidova pripreme za 2. nacionalni dan obitelji. Podržite ovu akciju! Odbor Župnog Caritasa
  2. Danas je susret djece školske dobi, u dvorani Pastoralnog centra, u 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!
  3. Zajednica mladih na svojim susretima započela je temu: Žene u Bibliji. Susreti su i dalje srijedom u 20,30 sati u Pastoralnom centru. Ovog tjedna više ćemo saznati o Evi. Mi se veselimo vašem dolasku, a vi?!
  4. Četvrtkom nakon mise ostajemo na euharistijskom klanjanju.
  5. Odbor Župnog Caritasa pokreće akciju prikupljanja pomoći u robi za korisnike Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. Akcija će trajati od 20. do 23. studenog, a robu možete donijeti u Pastoralni centar ili u nedjelju nakon mise. Možete donijeti bilo koju očuvanu, čistu i uredno složenu robu, a najveća je potreba za obućom. Pomozimo našim ugroženim sugrađanima, svjedočeći djelotvornu ljubav.
  6. U subotu, 22. studenoga, blagdan je sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe. Čestitamo članovima i voditeljima naših zborova! Svima koji se žele priključiti našem Župnom zboru, Zboru mladih ili Dječjem zboru želimo srdačnu dobrodošlicu i pozivamo ih da se aktivno uključe u život svoje Župne zajednice.
  7. U subotu, 6. prosinca idemo na adventski program u Salzburg. Posjetit ćemo Hrvatsku katoličku misiju bl. Alojzija Stepinca. Polazak je u 2 sata ujutro ispred škole. Cijena je 220 kn. Potrebna je osobna iskaznica. Karte možete nabaviti u Župnom uredu. Rezervacije vrijede 2 dana.
  8. Još ima nekoliko primjeraka našeg Župnog molitvenika, s molitvama i pjesmama u čast bl. Alojziju Stepincu, tekstovima najčešćih zajedničkih pobožnosti u našoj Župi i drugim važnijim molitvama. Cijena 15 kuna.
  9. Blagoslov doma i obitelji. Pozivamo one koji su se 1) nedavno doselili na područje naše Župe i 2) one koji do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured. Prijavnice možete dobiti na ulazu ili preuzeti s naše web stranice (pdf ili MSWord).. Ispunjene nam vratite do kraja mjeseca studenog (papirom, faksom, e-poštom ...).  Pozivamo one koji će zbog školskih praznika nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin. Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.